Соопштенија

Ја одбивме понудата на Заев за влез во Владата ако го прифатиме договорот со Грција, затоа што не сакавме да бидеме соучесници во капитулацијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Битола. Мицкоски пред присутните посочи дека и во Битола како и во цела Македонија владее чемер и јад,  граѓаните секојдневно се соочуваат со секакви проблеми и разочарани ги напуштаат своите домови, затоа што наместо животот кој го ветуваше СДСМ донесе пекол, и […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Неправда е кога СДСМ и Заев ветуваа се и сешто а не исполнија буквално ништо

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Демир Хисар се обрати пред граѓаните и порача дека овие избори не се само претседателски избори туку почеток на крајот на заевизмот и неговото криминално владеење. Овие избори не се само претседателски избори, со овие избори браќа и сестри, драги мои ние ќе […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Новаци: Неправдата која и се случува на Македонија мора да заврши на 21 Април

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред жителите на општина Новаци. Мицкоски побара поддршка за кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, посочувајќи дека само таа ќе може да ја донесе правдата и правдината во Република Македонија. Како што рече Мицкоски, гласот […]

Прочитај повеќе

Заев призна дека цела година ги лаже граѓаните за преговорите со ЕУ

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Стево Пендаровски се 102.5% исти. Заев призна дека лажел кога ветувал почеток на преговори со ЕУ во јуни. Заев не може да спроведе реформи, ист е и Пендаровски. Република Македонија не може да се придвижи ни милиметар кон ЕУ, се додека власта наместо да работи и прави реформи, тргува […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Ново Село. Мицкоски пред жителите на Ново Село истакна дека овие избори ќе бидат шанса за сите оние граѓани кои не се задоволни од реалноста која ја живееме и своето секојдневие, шанса да го поддржат ВМРО-ДПМНЕ, да ги поддржат промените и да […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Македонија ќе победи, ќе победи правдата и вербата во принципи

Соопштение до јавност Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица Ново Село. Пред граѓаните на Мокриево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека земјоделието е во слободен пад, а власта стана рекордер по криминал, сиромаштија и назадување. И како да ова не беше доволно, власта сега им наметнува нов […]

Прочитај повеќе

На Десковска на 26 март во 16 часот 19 минути и 16 секунди и се испратени 65 предлог амандмани на предлогот на Законот за јавно обвинителство

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на Министерство правда На Рената Треневска Десковска на 26 март во 16 часот 19 минути и 16 секунди и се испратени 65 предлог амандмани на предлогот на Законот за јавно обвинителство. Десковска злоупотребувајќи ги државните институции се става во одбрана на лагите и манипулациите на нејзиниот шеф  Зоран Заев. […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев покажа зошто не смее да биде премиер на Република Македонија, затоа што се срами од сопствената држава и народ

Соопштение до јавноста Зоран Заев се срами од Република Македонија. Исплашен и во нервоза цело интервју не смееше да го изговори името Македонија, па стотина пати го повтори новото име кое го донесе против волјата на граѓаните. Стравот на Заев беше очигледен и кога не смееше да зборува за Македонците во Грција, ниту за нивното […]

Прочитај повеќе

Над 500.000 граѓани во државата живеат на прагот на сиромаштија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Со СДСМ  на власт економијата две години е на дното. Граѓаните имаат се помалку пари, а трошоците за живот континуирано се зголемуваат. Над 500.000 граѓани во државата живеат на прагот на сиромаштија. Стандардот на граѓаните откако СДСМ  е на власт не се подобрува, туку се влошува. […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја оттуѓи државата од граѓаните и предизвика големи штети, како врз државата, така и врз граѓаните и нивните животи

Соопштение до јавноста СДСМ две години ја пустоши државата. Економија која тоне, сиромашни граѓани кои едвај чекаат да се иселат од државата и нефункционална правна држава е сликата за Република Македонија по две години власт на СДСМ. Власта на СДСМ ќе биде одбележана по бруталните политички монтирани случаи, спроведени преку Русковска обвинителството и Кацарска судството, […]

Прочитај повеќе

Најгоре