Соопштенија

Мицкоски од Радовиш: ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од ниту еден член, ние сме сите за еден, еден за сите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Радовиш. Мицкоски пред присутните посочи декана овие избори се одлучува за иднината на Македонија, и се нудат два различни концепти, едниот на СДСМ каде власта се богати на грбот на граѓаните и другиот на ВМРО-ДПМНЕ за богати граѓани и […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси, затоа граѓаните ќе ги казнат на изборите

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Босилово. При обраќање пред граѓаните претседателот Мицкоски рече дека тој и ВМРО-ДПМНЕ ја гледаат Македонија како држава на богати и задоволни граѓаните, додека СДСМ и Заев од Македонија гледаат само земја на бизнис интереси. Затоа што вие со полни вреќи […]

Прочитај повеќе

Со Заев, Спасовски, Пендаровски и нивниот крими картел, никој не се чувствува безбеден на улиците

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Оливер Спасовски Да знаеше Спасовски дека СДСМ има барем минимална шанса да добие поддршка од граѓаните на претседателските избори, тогаш ќе опстоеше во намерата да се кандидира. Спасовски знае дека нивната неспособност и криминогеност се препознаени и затоа заедно со Заев решија да го жртвуваат Пендаровски кој […]

Прочитај повеќе

РЕК Битола и АД ЕЛЕМ две години чекаат инвестиции од власта, а инвестиции нема

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев РЕК Битола и АД ЕЛЕМ две години чекаат инвестиции од власта, а инвестиции нема. За Заев беше поважно парите од РЕК  Битола да ги испумпува преку сомнителни тендери, кои ги добиваа фирми кои се поврзуваат со Вице Заев, отколку истите да ги инвестира во производствените […]

Прочитај повеќе

Телеграма со сочувство до семејството на Билјана Беличанец

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, изразува најдлабоко сочувство за големата загуба. Билјана Беличанец беше член на ИК на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, жена градоначалник, беспрекорен работник, полна со љубов и разбирање. Но пред се беше, брилијантен актер, мајка и сопруга. Ќе ни недостасуваш Билјана. Почивај во мир. Сочувство до семејството. Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Прочитај повеќе

Република Македонија нема потреба од нов Заев, Пендаровски и Зоран се исти!

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски и Зоран Заев се исти 102.5%. Зоран Заев ветуваше дека се додека дише нема да го промени уставното име на државата. Зоран Заев го промени името на државата. Зоран Заев излажа. И Стево како и Заев лаже. Секое ветување на Стево Пендаровски е лага. Исто како што и секое ветување […]

Прочитај повеќе

Заев и Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и Љупчо Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците. Заев ги излажа земјоделците. Заев и Николовски го клекнаа земјоделието на колена за две години. Земјоделците се жртва на манипулации и лаги на СДСМ. Две години земјоделието само тоне, а […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ги распродаваат националните и државните интереси и од државата гледаат само бизнис интереси и пари

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Ѓорче Петров. Мицкоски истакна дека изборот за кандидат на СДСМ Стево Пендаровски е избра на мафијашки начин, потенцирајќи дека граѓаните тоа го препознаваат и затоа на 21-април ќе дадат поддршка на кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Глас за Пендаровски е глас за Заев и неговите криминални политики од кои единствен интерес имаат тие двајца и СДСМ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на општина Брвеница. Мицкоски пред граѓаните рече дека гласот даде за кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски е всушност глас даден за Зоран Заев и продолжување на неговите криминални политики од кои единствен интерес имаат тие двајца и СДСМ, додека граѓаните […]

Прочитај повеќе

СДСМ уште еднаш потврди дека се срами од името Република Македонија и се што е македонски

Соопштение до јавноста СДСМ уште еднаш потврди дека се срами од името Република Македонија и се што е македонски. На настанот во Македонската Филхармонија, каде концерт имаа оркестрите на армиите на САД, Велика Британија, Словенија, Грција и Македонија, повторно отсуствуваа државните симболи. На македонските парадни униформи го немаше државното име Македонија. Воените оркестри на другите […]

Прочитај повеќе