Соопштенија

Мицкоски: Народот е тој кој ги креира политиките, а не владата на Зоран Заев

Соопштение до јавноста Вечерва Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати пред граѓаните на општина Кисела Вода. Мицкоски кажа дека сака да им соопшти на граѓаните на Кисела Вода  една вистина, а тоа е дека ВМРО ДПМНЕ победува  на чело со кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова на претседателските избори. -Првата добра вест со […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСM ќе го бара гласот од граѓаните и ќе се обиде да игра на онаа проверена карта, карта на кратко помнење

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска  им се обрати на граѓаните од Центар. -Вчера го гледав обраќањето на Заев, така насмеан, распеан, свесен дека губи и единственото нешто што му преостанува да го утеши неговиот деспотски избран кандидат  во скап и луксузен хотел во Скопје со една песна во ноќта во Тетово  […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Аболицираниот Заев нема право да зборува за аболиција

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните во општина Илинден. Истиот тој Зоран Заев еднаш аболиран од Бранко Црвенковски, еднаш од Катица Јанева денеска зборува за аболиција. Замислете човекот којшто  е основоположник на аболицијата во Македонија, па има образ, наместо да излезе да се извини и побара прошка од […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Граѓаните ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Карпош. Тој истакна дека карпошани како и сите граѓани на Република Македонија ќе ја одберат првата жена претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. Доста е од политичари кои што се  насмеани дотерани во фракови и лептир машни, газат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со владата на СДСМ и Заев се засилува иселувањето на граѓаните од Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска им се обрати на граѓаните во Бутел. Тој пред граѓаните  рече дека сите граѓани на Република Македонија ќе кажат едно огромно ДА за идниот преетседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова. – Зоран Заев најпрво  кажа дека доколку неговиот деспотски избран кандидат  за претседател ги […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ, е всушност глас даден за Зоран Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг во Сопиште се обрати пред граѓани, истакнувајќи дека гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ,  е всушност глас даден за Зоран Заев бидејќи и самиот Пендаровски изјавил дека е ист како Заев со 102,5 проценти. Стево Пендаровски вели дека не ни требала […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ одржа комеморација за Билјана Беличанец

Соопштение до јавноста Денеска, 10.04.2019 година, во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец , актерка, политичар и поранешна градоначалничка на општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. На комеморацијата свои проштални говори имаа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателката на УЖ Благица  Ласовска, како и […]

Прочитај повеќе

Власта се уште се влече на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во економијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на Фејсбук објава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Економските политики на СДСМ се целосен дебакл. Власта се уште се влече на успешните политики  на ВМРО-ДПМНЕ во економијата. Дека економијата е дно доказ е и добиената нула од страна на германските партнери. Скоро 80% […]

Прочитај повеќе

Власта се уште се влече на успешните политики на ВМРО-ДПМНЕ во економијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на Фејсбук објава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Економските политики на СДСМ се целосен дебакл. Власта се уште се влече на успешните политики  на ВМРО-ДПМНЕ во економијата. Дека економијата е дно доказ е и добиената нула од страна на германските партнери. Скоро 80% […]

Прочитај повеќе

Неспособниот СДСМ единствениот начин да остане на власт го гледа преку закани и уцени

Соопштение до јавноста СДСМ се во страв и паника затоа што знаат дека ги губат изборите и ја немаат довербата од народот. Токму затоа се впуштија во сценарио за ширење на страв и закани. Во последните неколку дена јавноста е сведок како членови и активисти на СДСМ  јавно се закануваат и шират говор на омраза, […]

Прочитај повеќе