Соопштенија

Имаме работа со власт која е одлепена од реалноста и нема вистинска претстава како живее македонскиот граѓанин

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Чаир. Претседателот Мицкоски посебен акцент стави на претседателските кандидати Стево Пендаровски од една страна и Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова од друга страна. Како што рече тој, Пендаровски за кандидат е избран во еден мафијашки стил подржан од профитери на […]

Прочитај повеќе

Денеска владата им ги исплати субвенциите кои им ги кратеше на земјоделците, повторно ги потценуваат зошто мислат дека ќе ги поткупат

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Сарај каде што оствари средба со граѓаните. Пред присутните претседателот Мицкоски истакна дека граѓаните од оваа општина се соочуваат со големи проблеми и неправди направени од СДСМ и Зоран Заев и покрај тоа што им ветувал решавање на нивните проблеми и […]

Прочитај повеќе

Граѓаните на Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики

Соопштение до јавноста Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. Народот покажа дека има достоинство и одби да даде поддршка на СДСМ и Пендаровски. Дебаклот  со слабата посетеност на централниот митинг во Скопје  е доказ дека граѓаните се против уништувањето и уназадувањето на државата од страна […]

Прочитај повеќе

Граѓаните им порачаа на Заев и Пендаровски дека не сакаат политичари кои се срамат и го навредуваат сопствениот народ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Гевгелија. Мицкоски пред присутните потенцираше дека како наближуваат изборите се повеќе од јасно е дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде идниот претседател, а доказ за тоа е пораката од народот со кога улиците останаа полупразни на вчерашниот митинг […]

Прочитај повеќе

Заедно ќе ја донесеме правдата која што ќе ја победи сета оваа неправда која СДСМ ја донесе во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните на општина Валандово, каде што порача дека ВМРО-ДПМНЕ е организација на народот и народот е организација. Мицкоски нагласи дека овие избори се избори каде што се одлучува иднината на Република Македонија и граѓаните, нагласувајќи дека е потреба масовна поддршка за кандидатот за претседател […]

Прочитај повеќе

Граѓаните сфатија дека си имаат работа со измамници кои единствено што направија е продажба на државните интереси

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Богданци. Пред присутните Мицкоски истакна дека од многуте средби кои што изминатиот период од граѓаните слушнал само разочарување од актуелната состојба во која што се наоѓа Република Македонија, односно како што рече тој во овие две години од владата на […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Народот ќе избере жена Претседател, на Македонија и треба правда

Соопштение до јавноста Граѓаните држат до сопствените чест и углед, па затоа одбија да се качат во автобусите и да дојдат на митингот на човекот кој ги навредуваше нарекувајќи ги „стока“. Автобусите организирани од страна на Пендаровски и Заев останаа полупразни бидејќи народот е за враќање на правдата во Македонија. Расипничкото, криминално владеење на Заев […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Македонска јавност беше сведок на она фијаско кое се случуваше во Скопје, а требаше да биде митинг за поддршка на Пендаровски

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Велес. Тој од Велес истакна дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде идниот претседател на Република Македонија. Некако во последно време, тоа што сакам да го соопштам како прва убава вест доаѓа пред време онаму каде што јас доаѓам. […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира лагите изнесени во дел од порталите, според кои ВМРО-ДПМНЕ откажал митинг во Лозово

Соопштение до јавноста Начинот на кој што СДСМ објавува лажни вести преку електронски медиуми покажува колку се очајни Заев и Пендаровски. Како што наближува 21 април, така се зголемува паниката кај Заев и Пендаровски. Ги демантираме лагите изнесени во дел од порталите, според кои ВМРО—ДПМНЕ, откажало митинг во Лозово. ВМРО-ДПМНЕ за денес немаше закажано митинг […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди решенија коишто ќе решаваат реални, егзестенцијални проблеми на нашите жители

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Свети Николе. -Kако викаше Зоран Заев ќе не прекршел на избори, се сеќавате, и затоа не сакал да ни даде избори за да не не болело многу, но вака кога гледам ширум Македонија посебно овдека во Свети Николе, мислам […]

Прочитај повеќе

Најгоре