Соопштенија

Шекеринска и Димитров се плашат од телевизиско соочување со Александар Николоски

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на ставовите на Александар Николоски СДСМ  и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола Димитров се плашат од телевизиско соочување со Александар  Николоски. Оставаме на Шекеринска и Димитров […]

Прочитај повеќе

Пендаровски и Заев не смеат да се кријат зад насилниците кои по нивна нарачка шиканираат медиуми

Соопштение до јавноста Слободните медиуми се нужност на секое општество. Власта вчера посегна по медиумите и оневозможи телевизиск екипа непречено да си ја врши својата работа. Тоа е преседан и недозволиво. Пендаровски и Заев не смеат да се кријат зад насилниците кои по нивна нарачка шиканираат медиуми. ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудва вчерашниот напад на телевизиските […]

Прочитај повеќе

Ќе го победиме заевизмот и заедно со Гордана Сиљановска Давкова ќе дојде нова горда и достоинствена Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Делчево. Мицкоски пред присутните посочи дека после поминати илјадници километри низ државата секаде граѓаните ја споделуваат маката, и дека нема ништо од големите ветувања и очекувања кои овие измамници од врхушката на СДСМ ги ветуваа , затоа сите […]

Прочитај повеќе

Граѓаните сакаат промени и конечно овие политички измамници од власт да заминат на темната страна на политичката историја

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Берово. Мицкоски пред присутните потенцираше дека после изминати илјадници километри низ државата и разговори со илјадници наши сограѓани, заклучокот е дека на овие избори победува професорката Гордана Сиљановска Давкова затоа што граѓаните сакаат промени и конечно овие политички […]

Прочитај повеќе

Нападот врз екипата на ТВ 21 е одраз на недемократскиот амбиент во Македонија во кој што медиумите се под постојан притисок од власта

Соопштение до јавноста ВМРО ДПМНЕ најостро го осудува нападот и малтретирањето на новинарската екипа на ТВ 21. Насилното внесување на новинарската екипа во општинската зграда е мафијашки обид за грабнување кој покажува колку криминалците се чувствуваат моќно и колкава заштита имаат во власта. Заканите за бришење на снимките се закани врз слободата на говорот и […]

Прочитај повеќе

Гласот за Пендаровски е глас за Зоран Заев и за опустошена Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на општина Пехчево. Мицкоски истакна дека и во Пехчево се чувствува заевизмот кој носи само сиромаштија, немање работа и се помасовно иселување на младите од Македонија, додавајќи дека ова мора да заврши час поскоро и дека на граѓаните треба да им се […]

Прочитај повеќе

Заев и Николовски го доведоа земјоделието пред колапс

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Власта предводена од Зоран Заев земјоделието го доведе пред колапс. Заев и Николовски се што ветија на земјоделците ништо не остварија. Напротив земјоделците добија пониски откупни цени, а субвенциите кои ги следува се драстично намалени. А, што е уште пострашно не ја добија и долго најавуваната […]

Прочитај повеќе

Скандалозно е однесувањето на власта, која соочена со пораз губи контрола

Соопштение до јавноста Нервозата кај Заев и Пендаровски од неминовниот изборен пораз е се по очигледна. Активисти на власта се закануваат дека со пиштоли ќе влезат во ДИК, јавно пред камери, а Стево Пендаровски молчи. Скандалозно е однесувањето на власта, која соочена со пораз губи контрола. Пендаровски и Заев знаат дека губат и затоа и […]

Прочитај повеќе

Треба Македонија да ја креваме од пепелта од која што овие политички измамници од врхушката на СДСМ ќе ја остават

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Гази Баба. Мицкоски пред  присутните истакна дека после поминати илјадници километри низ државата, и средби со илјадници граѓани единствената работа која секаде се слуша е маката и тешкиот живот, неисполнети ветувања и нереализирани очекувања, и граѓаните се едногласни […]

Прочитај повеќе

Граѓаните се одлучни дека никогаш полошо не се живеело, затоа правдата мора да ја победи неправдата во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Аеродром. Мицкоски пред присутните посочи дека си имаме работа со политички измамници власт, предводени од Зоран Заев кои тргуваат со државниот и националниот идентитетот само заради за фотелји и пусти пари,  и сите се сеќаваме дека истиот тој […]

Прочитај повеќе