Соопштенија

Идниот претседател, професорката Сиљановска Давкова ќе ги врати владеењето на правото и правната држава

Соопштение до јавноста Вечерва  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип . Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања. Не се овие само претседателски избори затоа […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик

Соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик и Законот за спречување на корупција и судир на интереси. Првиот се однесува на одлуката за измена на детален урбанистички план во општината Ѓорче Петров, каде локалната власт на СДСМ уништува парк […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот. Зоран Заев е единствениот политичар три пати аболициран за криминал, а Пендаровски единствениот кандидат кој што јавно признава дека е 102,5% ист со аболицирани криминалци. Затоа партијата привлекува на митинзи луѓе како Бајруш Сејдиу […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски се во паника. Свесни дека губат во недела, посегнуваат по тоа што единствено го знаат, криминал и измами. Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните. Јавното обвинителство молчи и со тоа создава огромен сомнеж дека власта го користи овој момент за прикривање докази. Доказ […]

Прочитај повеќе

Насекаде низ Македонија се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев им дојде крајот

Сооптение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри и средби со илјадници граѓани, тоа што насекаде се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев  им дојде крајот, […]

Прочитај повеќе

Дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја и да одговараат за сите криминали и злодела

Соопштение до јавноста  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја, политичка пензија, која нема да им биде мирна затоа што од прв до последен […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски го манипулираат, навредуваат и понижуваат народот во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Ранковце, каде што кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни политичарите како Заев и Пендаровски кои го манипулираа, навредуваат и понижуваат народот во […]

Прочитај повеќе

Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите неколку дена пред изборите, власта се обидува да купи гласови

Соопштение до јавноста, реакција на изјава на Хари Локвенец Тутунарите конечно ги добија заслужените субвенции од државата за макотрпната работа бидејќи власта конечно одлучи да не ги краде сите пари туку да одвои дел кој што им следи на земјоделците. Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите само неколку дена пред изборите, власта се обидува да […]

Прочитај повеќе

Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

 Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Новинарско прашање: Имам прашање во врска со вчерашната седница на антикорупциска која што  покрена две кривични пријави против  градоначалниците на Штип и на Гази Баба и во однос на исплатата на субвенции на лозарите. Градоначалникот на Штип денеска вели дека ќе ја обжали одлуката посочи […]

Прочитај повеќе

Апсурдната изјава на Костадинов најверојатно ја пишувал Бајруш Сејдиу или друг осуден криминалец кој му слугува на Заев

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Апсурдната изјава на Костадин Костадинов најверојатно ја пишувал Бајруш Сејдиу или некој друг  осуден криминалец кој му слугува на Зоран Заев. На собирите на СДСМ за поддршка на Стево Пендаровски секојдневно гледаме осуденици или познати криминалци кои се едни од најголемите должници на државата и […]

Прочитај повеќе