Соопштенија

Време е граѓаните со нивниот глас да го поразат Заев, но и неговата копија наречена Стево Пендаровски

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Милиметри ни требаат, водевме на […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Кандидатот на Зоран Заев, Стево Пендаровски е 102.5% ист со него. Заев е симбол на криминогено делување. Заев бараше 200.000 евра за легализација на земјиште, нешто што согласно закон треба да го направи, без притоа за истото да бара мито. Заев и Пендаровски се исти. […]

Прочитај повеќе

Граѓаните избраа право и правдина, затоа ја избраа Гордана Сиљановска Давкова

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски загуби. Пендаровски зад кого застанаа СДСМ и ДУИ загуби во Скопје, Битола, Прилеп, Охрид, Велес, Штип, Кавадарци, Гевгелија и во уште четириесетина општини. Граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните ја избраа Гордана Сиљановска Давкова. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните знаат дека ако биде избран Пендаровски тоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски вечерва го посети Општиснкиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на Кисела Вода, каде што размени мислења со членовите и симпатизерите на партијата. Мицкоски при самата средба со граѓаните посочи дека Зоран Заев и власта се делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори. Самите резултатите […]

Прочитај повеќе

Членовите на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ се подготвени до конечна победа на претседателски избори

Соопштение до јавноста Зоран Заев и власта се целосно делегитимирани и ВМРО-ДПМНЕ е на чекор од победа на претседателските избори, констатирано е на вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на која што се анализираше исходот од првиот круг на изборите за претседател на Република Македонија. Резултатите на првиот круг на изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Шилегов и Богоев се најнеспособните градоначалници во историјата на Скопје и Карпош

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Петре Шилегов На  Петре Шилегов и на Стефан Богоев им требаше годин ипол за да излезат и да го работат она  за што се платени. Шилегов и Богоев година ипол не направија ништо за Скопје и за Карпош. Шилегов и Богоев се најнеспособните градоначалници во историјата на  […]

Прочитај повеќе

Поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот

Соопштение до јавноста Гордана Сиљановска Давкова победи во 47 општини во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори, поразена е коалицијата на власт предводена од СДСМ и ДУИ, во која има над триесетина партии. Граѓаните им кажаа не на криминалот, корупцијата и непотизмот. Граѓаните гласаа за право и правдина. Пендаровски изгуби затоа што е […]

Прочитај повеќе

Бранот на промени е тргнат, Македонија бара правдина

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Стево Пендаровски Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните порачаа дека не поддржуваат криминал, корупција и непотизам. Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија СДСМ, ДУИ и уште 30-тина партии кои застанаа зад Пендаровски. Бранот на промени е тргнат. Македонија бара право […]

Прочитај повеќе

Македонија има нова реалност, власта е во слободен пад, граѓаните кажаа дека сакаат право и правдина

Соопштение до јавноста Вчеравечер Македонија победи. Граѓаните сплотени без страв кажаа дека сакаат право и правдина. Гордана Сиљановска Давкова ја доби мнозинската поддршка од граѓаните. Народот вчера ги победи сите остатоци од транзицијата. Антидржавните политики и криминалот вчера беа поразени. Од денеска Македонија има нова реалност. Власта е во слободен пад. Никој повеќе не се […]

Прочитај повеќе

Иден претседател е професорката Сиљановска Давкова, бескомпромисен борец за правото и правдината, заштитиник на законите и Уставот

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Штип. Мицкоски пред пристутните истакна дека секогаш Штип бил посебна инспирација, и дека секогаш Штип и штипјани знаеле да изберат, така и вечерва Штип потврдува она што се слуша секаде во Република Македонија, иден претседател е професорката Гордана […]

Прочитај повеќе

Најгоре