Соопштенија

СДСМ продолжува со лажни прес конференции да ги манипулира граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов СДСМ продолжува со лажни и евтини прес конференции со кои ги манипулираат граѓаните. Заев и СДСМ откако се на власт економијата е пред колапс. Граѓаните погрешните политики на оваа власт ги почувствуваа на својот грб. Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, […]

Прочитај повеќе

Погрешните политики на СДСМ граѓаните најдобро ги чувствуваат на својот грб и својот џеб

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Погрешните политики на СДСМ граѓаните најдобро ги чувствуваат на својот грб и својот џеб. Ветената плата од 500 евра се уште ја нема. Се отвори спиралата на поскапување па сега граѓаните плаќаат поскапо гориво, поскап леб, поскапи намирници и општо поскапа потрошувачка кошница. Од ден во […]

Прочитај повеќе

Заев не мораше да биде присутен на инаугурацијата затоа што Пендаровски е негова сенка, без интегритет

Соопштение до јавноста Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги аминува криминалите и корупцијата на менторот. Зоран Заев не мораше да биде физички присутен затоа што кога тој зборува, нема потреба Пендаровски да отвори уста. Возењето мотор […]

Прочитај повеќе

Заев наместо да ги засука ракавите и да почне да работи на проблемите со кои се соочува државата, главна преoкупација му е со каков мотор ќе се вози

Соопштение до јавноста        Неспособноста на владата да ги испорача реформските приоритети, неиплементирањето на судските реформи, организираниот криминал, високиот степен на корупција, нарушеното функционирање на институциите, бројните скандали и однесувањето на функционерите на власт, не само што на Македонија нема да и донесат датум за преговори со Европската унија, туку ќе ја доведат државата и граѓаните […]

Прочитај повеќе

Заев наместо да ги засука ракавите и да почне да работи на проблемите со кои се соочува државата, главна преoкупација му е со каков мотор ќе се вози

Соопштение до јавностa Неспособноста на владата да ги испорача реформските приоритети, неиплементирањето на судските реформи, организираниот криминал, високиот степен на корупција, нарушеното функционирање на институциите, бројните скандали и однесувањето на функционерите на власт, не само што на Македонија нема да и донесат датум за преговори со Европската унија, туку ќе ја доведат државата и граѓаните […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Заев покажаа целосна негрижа за потребите и проблемите на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Владата на Заев и СДСМ може да манипулираат со бројки колку што сакаат но нивните погрешни политики во земјоделството на свој грб најдобро ги чувствуваат земјоделците. Впрочем за негрижата на владата најдобро говори фијаското со откупот на раноградинарските производи, праските, зелката, грозјето, сливите јаболката, а најново […]

Прочитај повеќе

Странските инвеститори ја избегнуваат Македонија и парите ги инвестираат во соседните држави

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Црното економско трио на владата на СДСМ Зоран Заев, Кочо Анѓушев и Драган Тевдовски ја донесоа македонската економија до колапс. Залудни се обидите на власта со соопштенија да го замајува народот за наводните подобри услови за живот кои никој реално не ги почувствува. Фактите говорат дека […]

Прочитај повеќе

Македонската економија е пред колапс, граѓаните леб немаат, а на Заев му е најважно цела недела да си се извози на скапиот мотор

Соопштение до јавноста Македонската економија е пред колапс, граѓаните леб немаат, а на Заев му е најважно цела недела да си се извози на скапиот мотор. Ниту една метла, ниту една оставка не може да ја надомести штетата која Зоран Заев, Тевдовски и Анѓушев ја нанесоа на македонската економија за две години власт. Сите економски […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ поднесе жалба на одлуката на ДИК за резултати во избирачко место во Ново Село

Соопштение до јавноста Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот Суд во Скопје, во која ја обжалува одлуката на Државната изборна комисија, во однос на приговор на ВМРО-ДПМНЕ кој што се однесува на постапката за гласање, сумирање и утврдување на резултатите на избирачкото место број 1789, за избор на градоначалник на Општина Ново Село. ВМРО-ДПМНЕ во […]

Прочитај повеќе

Повлекувањето на советникот на Тевдовски не може да биде амнестија за Заев за економската катастрофа која и ја донесе на Македонија

Соопштение до јавноста Повлекувањето на советникот на министерот за финансии Драган Тевдовски не може и не смее да биде амнестија за Зоран Заев за економската катастрофа која и ја донесе на Македонија. Стратегијата за напуштање на бродот кој тоне не е, ниту смее да биде бегство од одговорноста за осиромашувањето на државата и граѓаните. Заев, […]

Прочитај повеќе