Соопштенија

Власта со својата лицемерна политика гази врз над 310.000 пензионери и им го крати правото на повисоки пензии

Соопштение до јавноста СДСМ манипулира и си поигрува со пензионерите во Република Македонија. Власта со својата лицемерна политика гази врз над 310.000 пензионери и им го крати правото на повисоки пензии. Секогаш кога СДСМ е на власт удира по џебот на пензионерите. СДСМ додека беше опозиција ветуваше повисоки пензии, а сега од позиција на власт […]

Прочитај повеќе

Богоевски стори кривично дело и мора да понесе одговорност, ЈО веднаш да реагира

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Павле Богоевски Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати. Павле Богоевски треба да излезе и да […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Претседателот на Националниот демократски институт, Дерик Мичел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ д-р Христијан Мицкоски оствари средба со Дерик Мичел, Претседател на Националниот демократски институт (NDI). На средбата соговорниците се осврнаа на одличната соработка помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и NDI и се согласија дека истата треба да продолжи со забрзана динамика. Мицкоски го информираше Мичел за посветеноста на ВМРО-ДПМНЕ кон евро-атланската агенда на Република Македонија како […]

Прочитај повеќе

Откако Заев и СДСМ се на власт нема нови капиталните инвестиции, нема повисоки плати, нема повисоки пензии

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ веќе две години ништо не исполни што вети. За време на избори ветуваше 500 евра за секој граѓанин, 100.000 денари плата за секој лекар, а од тоа нема ништо. Секој ден владата на Зоран Заев само се задолжува, а парите не се знае каде одат. […]

Прочитај повеќе

Владата две години не направи ниту една реформа, ниту пак проект во насока на приближување кон ЕУ

Соопштение до јавноста Владата две години не направи ниту една реформа, ниту пак проект во насока на приближување кон ЕУ. Зоран Заев лани ја лажеше јавноста дека Македонија треба да слави бидејќи добила датум и ќе ги почнеме преговорите за членство во ЕУ. Заев не додржа долго во лагата па излезе со новo дека ќе […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев и Мицевски од Берлин: Градиме силно пријателство со Германија, ЦДУ и фондацијата „Конрад Аденауер“

Соопштение до јавноста Во рамките на конференцијата „Улогата на пратениците во регионалната соработка“ која е дел од Интер-парламентарна иницијатива за соработка помеѓу земјите од Западен  Балкан 2019, која се одржува во Берлин од ВМРО-ДПМНЕ беа поканети координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски и меѓународниот секретар Владимир Ѓорчев. На конференцијата свои обраќања имаа германскиот […]

Прочитај повеќе

Мицевски учествуваше на втората интерпарламентарена соработка и иницијатива за Западен Балкан 2019-та година

Соопштение до јавноста Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, од 13-14 мај во Берлин, учествуваше на 2-та интерпарламентарена соработка и иницијатива за Западен Балкан 2019-та година.  Во организација на „Конрад Аденауер“ фондацијата. „Улогата на парламентарците во регионалната соработка“ беше темата на која дискутираа парламентарците од Западен Балкан со Европратениците и пратеници од Германскиот […]

Прочитај повеќе

Граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој грб ја почуствуваа сиромаштијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ се препознава по нивните бледи лаги. СДСМ ги лаже граѓаните без срам. Пишуваат соопштенија и држат прес конференции како народот во Македонија секој ден станува се побогат. Во Македонија тече мед и млеко според СДСМ. Но граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој […]

Прочитај повеќе

Заев треба да ги одмори граѓаните и Република Македонија од него

Соопштение до јавноста Заев треба да се одмори и тоа по можност на подолго време. Барем додека Македонија не застане на нозе. Заев треба да ги одмори граѓаните и Република Македонија од него. 500.000 граѓани кои живеат на прагот на сиромаштија, земјоделците кои го фрлија произведеното на буниште, изрекетираните бизнисмени, луѓето кои неможат да најдат […]

Прочитај повеќе

Документот на Шилегов докажува дека градбата долж булеварот е започната и злоупотребена сред изборна кампања и за изборни цели

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Според документот кој што го приложува Петре Шилегов, одобрението за градба, јасно стои датата на издавање 13.05.2019, односно денеска! Со тоа Шилегов самиот го докажува кривичното дело злоупотреба со цел градење без одобрение. Уште еднаш нагласуваме дека […]

Прочитај повеќе