Соопштенија

Зоран Заев наместо живот, донесе беда и сиромаштија

Соопштение до јавноста Граѓаните се повеќе осиромашуваат, а криминалниот картел околу Заев ги зголемува давачките, се богати и се расфрла со народни пари. Половина милион Македонци живеат под прагот на сиромаштија, а Заев и компанија ја покачија висината на акцизата и сега цените на горивата уриваат рекорди. СДСМ континуирано удира по џебот на граѓаните со […]

Прочитај повеќе

Работата е непознат поим за Заев, тој не ја практикува дома, затоа и оди во странство да види како изгледа ефектот од истата

Соопштение до јавноста Република  Србија го заврши коридорот 10 низ најтешката траса долж истиот, а Зоран Заев во Владичин Хан се радува на успешните потфати на нашите соседи. Очекувано е секој возач и патник кој што ќе го користи коридорот 10 да се радува на новото автопатско решение, но Заев е премиер и зема плата […]

Прочитај повеќе

СДСМ создаде хаос во земјоделието, земјоделците се понижени и се наоѓаат на работ на егзинстенција

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Татјана Прентовиќ СДСМ создаде хаос во земјоделието во Република Македонија.  Нема ништо од ветувањата на власта, а земјоделците се понижени и се наоѓаат на работ на егзинстенција. СДСМ покажа целосна негрижа за македонското земјоделие и македонскиот земјоделец. Откако е СДСМ на власт земјоделието тоне, како и се […]

Прочитај повеќе

Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и за СДСМ во Македонија

Соопштение до јавноста Австрија и која било членка на ЕУ се светлосни години пред нас. Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и во Македонија. Вицеканцеларот на Австрија си даде оставка, а на Богоевски око не му трепнува. Заев беше фатен како бара мито по шемата – евро за Вицето, евро […]

Прочитај повеќе

Датум за почеток на преговори ќе нема затоа што на СДСМ и е поважен криминалот, отколку проектите

Соопштение до јавноста Министерката за труд и социјала призна милионски скандал со фондот за Пиом, одговорност немаше од никого. Десетици млади и стари починаа во епидемиите на грип и сипаници, додека министерот си делеше крвави тендери, одговорност немаше. Гореа документи во министерството за правда, се напаѓаа притворени лица, одговорност немаше. Криминално се делеа субвенции преку […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Аеродром: Функционерите на власта признаваат дека не успеале да ги исполнат очекувањата, но никој сам не си поднесува оставка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром,  каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на партијата. Тој посочи дека и тука како и низ целата држава граѓаните се разочарани и се свесни дека власта не ги испорачува резултатите. Големите очекувања кои ги создава оваа власта за операцијата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: СДСМ гасификацијата од завршна фаза ја врати во почетна, загубија 2 години и направија непоправлива штета поради нивната неспособност

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кисела Вода,  каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на партијата. Мицкоски на средбата истакна дека власта на СДСМ нема успеси во ниту едно поле и владее со измами и злоупотреби. Тој им заблагодари на граѓаните на Општина […]

Прочитај повеќе

Откако е СДСМ на власт во здравството владее хаос и секојдневно граѓаните се сведоци на скандали и матни тендери

Соопштение до јавноста СДСМ го уништи здравствениот систем во Република Македонија. Во изминативе две години откако е СДСМ на власт во здравството владее хаос и секојдневно сме сведоци на скандали и матни тендери. Наместо да го подобри здравството како што ветуваше, СДСМ го урниса. Клиниките се распаѓаат, а пациенти умираат од болести кои се третираат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со СДСМ на власт нема ниту ЕУ ниту пак европски се однесуваат, гледаме само криминал, корупција и афери

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров,  каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на партијата. Мицкоски на средбата истакна дека актуелната власт уништува се и остава пепел зад себе,  ги напаѓа достоинството и почитта на луѓето и токму затоа Ѓорче Петров се […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Не е до метлата на Заев, туку до тој што треба да измете, тој човек треба да си замине

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба,  каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на партијата. Мицкоски пред присутните  истакна дека на власт се измамници кои ги искористија и упропастија сите дадени шанси и можности и токму затоа ВМРО-ДПМНЕ нема да застане затоа што има задача […]

Прочитај повеќе