Соопштенија

Негрижата на СДСМ кон македонскиот јазик претставува  и негрижа кон државата и граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на  Николина Нолчева Срамно е СДСМ да говори за чување на македонскиот јазик. Владата на СДСМ и Зоран Заев ништо не направија за македонскиот јазик. Заев го излажа Институтот за македонски јазик. Македонистите не добиваат ниту денар од Буџетот за заштита на нашиот јазик. Во време кога расипнички се […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Павле Богоевски се криминалци. И за Заев и за Богоевски постојат тонски записи од вршење на криминал. И Заев и Богоевски се криминалци. Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата, како Зоран Заев. Тој иако целата […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Кичево: Незадоволството кај граѓаните од власта секојдневно расте

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Кичево.Тој истакна дека незадоволството кај граѓаните од неспособната власт која зад себе остава пустош, пепел и неуспеси секојдневно расте. Оваа влада не ја спасува ниту сеењето на магла со онаа метла која ја најавуваат. Таа операција е за справување со неподобните во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Македонски Брод: Изманикот којшто е носител и којшто треба да биде носител на операцијата „метла“ е Зоран Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод , каде оствари средба со граѓани, членови и симпатизери на партијата. – Денеска гледаме дека деспотот ќе ги распушти сите општински комитети, но не кажа што понатаму, а притоа заборава да каже дека општинските комитети не се виновни за тоашто тој […]

Прочитај повеќе

Владата на СДСМ се шета по бизнис форуми и дава лажни ветувања

Соопштение до јавноста, реакција на ставовите на Зоран Заев Почитувани, Додека двоецот Заев и Анѓушев се шетаат по регионални бизнис форуми и се појавуваат на домашни бизнис собири каде ветуваат решавање на сите проблеми на бизнис сектори, сведоци сме дека голем број на домашни компании се на прагот на затворање поради лошите политики на Владата. […]

Прочитај повеќе

Ременски и нејзиниот сопруг треба да си поднесат оставки за да се истражат злоупотребите кои ги имаат направено овие две години

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Фросина Ременски Дали сопругот на Фросина Ременски е креаторот на фалсификуваните службени белешки со кои се вршеше политички прогон и со кои неосновано се испраќаа во притвор политичките неистомисленици? Дали сопругот на Фросина Ременски беше незаконски унапреден за седум скали нагоре само заради нејзиниот и неговиот политички ангажман? […]

Прочитај повеќе

Владата на Заев е синоним на неисполнети ветувања и лажење на народот

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференција на Дафина Стојаноска Владата на Заев е синоним на неисполнети ветувања и лажење на народот. Владата на СДСМ вети поевтино парно и не се исполни. Со пуштање во собраниска процедура законот за измена на ДДВ  не се предвидува намалување на ДДВ  […]

Прочитај повеќе

Заев заедно со неговиот владин тим покажа целосна негрижа за културното и природно наследство во Охрид

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димче Арсовски Владата на СДСМ нема слух за културното наследство на Република Македонија. Зоран Заев заедно со неговиот владин тим покажа целосна негрижа за културното и природно наследство во Охрид. Охрид, ризикува да биде избришан од УНЕСКО поради бизнис и […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски е лажно продавање на морал и обид да се избегне кривична одговорност

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал и обид да се избегне кривична одговорност. Денеска граѓаните беа сведоци на лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски, кој беше фатен како вршел кривични дела додека ја извршувал пратеничката функција. Неговата оставка […]

Прочитај повеќе

СДСМ покажа дека не се грижи за социјално ранливите категории на граѓани и не ги прифати амандманите со кои реално ќе им се помогнеше на најзагрозените

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Јагода Шахпаска СДСМ дојде на власт и сиромаштијата го допре плафонот. 500 илјади граѓани во Република Македонија се сиромашни, и не можат да го поминат месецот. Овој податок говори колку реално владата на СДСМ е загрижена за социјално ранливите категории на граѓани. СДСМ не ги прифатија […]

Прочитај повеќе

Најгоре