Соопштенија

Две години на власт е Заев, а државата блеска во најлошите параметри

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Две години на власт е Заев, а државата блеска во најлошите параметри. Стапката на сиромаштија се искачи на 500.000 граѓани. Во Македонија 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија. СДСМ ништо не направи за да се подобри стандардот на граѓаните. Секојдневно растат цените за на потрошувачката […]

Прочитај повеќе

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Стокхлом на покана на Шведската сестринска партија

Соопштение до јавноста Членот на извршниот комитет Игор Николов, и шефот на кабинет на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Златко Перински, на покана на Шведската сестринска партија која воедно е и членка на Европската Народна Партија, „Модерати“ и фондацијата „Јарл Хјалмарсон“ се во неколкудневна посета на Стокхолм. Поводот на престојот е мониторирање на процесот на […]

Прочитај повеќе

Македонија блеска само во очите на Заев

Соопштение до јавноста Македонија блеска само во очите на Заев кога ја гледа од луксузните германски зимски центри или од скапите грчки апартмани. Македонија му блеска затоа што не остана бизнис кој не го приграбија со неговиот брат и поширокото семејство. Македонија ми блеска затоа што нивите со марихуана му изгледаат раззеленето додека покрај нив […]

Прочитај повеќе

Откако Заев е на власт стапката на сиромаштија секојдневно расте

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Лидија Тасевска Поминаа две години откако СДСМ и Заев се на власт, а стапката на сиромаштија се зголемува од ден на ден. Во Република Македонија над 500 илјади граѓани живеат под прагот на сиромаштија и не можат да го поминат месецот. Токму овие податоци кажуваат за […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и Заев се најголеми криминалци

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За одговорност СДСМ може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта. Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор. Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци. Местото на Заев како и на Богоевски не […]

Прочитај повеќе

Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт. Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање. Ако имаш 500.000 луѓе сиромашни, а секојдневно државата се задолжува, тогаш […]

Прочитај повеќе

Власта реално да се грижеше за социјално ранливите категории немаше сиромаштијата да достигне до 500.000 граѓани во Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Откако Заев е на власт стапката на сиромаштија секојдневно расте. Над 500 илјади граѓани во Република Македонија се сиромашни. Токму овој податок говори колку реално владата на СДСМ се залага за социјално ранливите категории на граѓани. Пратениците од пратеничката група на СДСМ не ги прифатија амандманите […]

Прочитај повеќе

Македонија пропаѓа од денот кога Зоран Заев седна на премиерската фотелја

Соопштение до јавноста Доколку е блескање да се биде најкорумпирана земја во Европа и да се сјае како Свазиленд, такво блескање на Македонија не и треба. Да бидеш на 105-то место на листата на Транспаренси и да лажеш дека блескаш или имаш криминално извртен систем на вредности или страшно го потценуваш и навредуваш народот. Доколку […]

Прочитај повеќе

Заев е одговорен што нема ниту една мерка со која ќе им се помогне на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Одговорноста за се што и се случува на Македонија има име и презиме , а тоа е Зоран Заев. Зоран Заев е одговорен за тоа што над половина милион граѓани на Македонија живеат под прагот на сиромаштијата. Зоран Заев е за расипништвото, криминалот и корупцијата […]

Прочитај повеќе

Правната држава престана да постои откако СДСМ дојде на власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Правната држава престана да постои откако СДСМ дојде на власт. Правната држава во Македонија СДСМ ја укина, граѓаните веќе не се еднакви пред законите. За функционерите од власта истите закони не важат. Обид за замајување на јавноста со единствена цел народот да го занемари фактот дека […]

Прочитај повеќе

Најгоре