Соопштенија

Заев е исплашен, знае дека деновите на премиерската фотелја му се избројани

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ниеден капитулантски чин не може да ја сокрие неспособноста на владата на Заев и СДСМ. Ниеден капитулантски договор не може да го сокрие фактот дека СДСМ ја зароби државата, а судството се претвори […]

Прочитај повеќе

Обидот на Анѓушев да ја покрие неспособноста на владата со растот на индустриското производство во ТИРЗ е уште една манипулација на СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев Признанието на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека капиталните инвестиции се незначително реализирани не е доволно. За катастрофалната реализација од 16.65% мора да има и одговорност. Оправдувањата дека проектите наводно не чинеле се банални и смешни бидејќи владата на СДСМ ја има власта повеќе од една […]

Прочитај повеќе

Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија. СДСМ е исплашен. Свесен е дека договорот со Грција е штетен. Граѓаните нема да го прифатат. Доколку договорот беше добар, Зоран Заев немаше да ја потценува јавноста и согласно закон ќе поставеа едно, […]

Прочитај повеќе

Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста СДСМ уште еднаш ја погази демократијата во Македонија, а Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ повторно покажа самоволие и непочитување на парламентарната демократија. Свесни за штетноста на капитулантскиот договор и свесни дека договор за промена на уставното не е прифатлив за граѓаните, насила, […]

Прочитај повеќе

Заев повторно ги излажа граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Македонија не може да се врати на евроатланскиот пат, и да се надева на членство во ЕУ и НАТО, со правосудство кое работи според директиви на Зоран Заев и СДСМ. Македонија не може да стане дел од ЕУ и НАТО со коруптивни тендери и грантови, […]

Прочитај повеќе

Заев назначува за шеф на преговарачкиот тим за преговори со ЕУ, човек кој пред 3 години го обвинуваше за криминал

Зоран Заев назначува за шеф на преговарачкиот тим за преговори со ЕУ, човек кој пред 3 години го обвинуваше за криминал и му поднесуваше кривични пријави. Според стандардите на Заев, Бујар Османи кој до пред извесно време беше криминоген сега ќе треба да ја европеизира Република Македонија. Зоран Заев е човек кој денес едно зборува, […]

Прочитај повеќе

Флагрантната злоупотреба на европското знаме на закони кои не се во согласност со европското право е само уште еден од низата директни удари врз демократијата

Начинот на СДСМ да ги донесе измените во Изборниот законик се обид за создавање на простор за манипулирање и изигрување на волјата на граѓаните. Со тоа, СДСМ сака да ги заобиколи демократската процедура и воспоставената демократска пракса, ваквите измени да се носат во консултација и согласност со опозицијата. Само на тој начин може да се […]

Прочитај повеќе

Заев и Алаѓозоски мора да понесат одговорност за стотиците илјади евра истрошени на приватна забава

Зоран Заев залудно потроши стотици илјади евра за еднодневна журка за прослава со која што промената на името на Република Македонија требаше да го претстави како успех. Зоран Заев и Роберт Алаѓозоски мора да понесат одговорност за стотиците илјади евра истрошени на приватна забава со која што капитулантскиот договор со Грција требаше да биде прославен […]

Прочитај повеќе

Ништо не може да го испере предавството и капитулацијата на Зоран Заев, тој не смее ни да спомене Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Ниту цело Министерство за вистина ниту остатокот од некогашната голема СДСМ не можат да го исперат предавството и капитулацијата на Зоран Заев. Заев ништо не го пере- тој не смее да спомене Македонија. Затоа […]

Прочитај повеќе

Проектот за персонални асистенти со кој Мила Царoвска денеска се пофали е проект на ВМРО-ДПМНЕ

 Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на  Мила Царовска Проектот за персонални асистенти со кој Мила Царoвска денеска се пофали е проект на  ВМРО-ДПМНЕ. Стартот на овој проект беше во 2015 година и според планот на владата на ВМРО-ДПМНЕ досега ќе беше заокружен, т.е.веќе ќе функционираше. Начинот на кој СДСМ го регулира е само отворање пат за […]

Прочитај повеќе

Најгоре