Соопштенија

Заев и криминалниот картел не може да зборуваат за европски вредности, бидејќи единствен принцип по кој работат е принципот „евро за Вицето“

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое што се однесуваше на интервјуто на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Заев и овој криминален картел на власт сигурно не се тие кои може да зборуваат за европски вредности, бидејќи единствен принцип по кој работат е принципот „евро за Вицето“. Тие не се грижат за граѓаните, […]

Прочитај повеќе

СДСМ денеска наместо да работи, прославува неуспеси, расипништвото и пропуштените шанси во изминативе две години

Соопштение до јавноста – реакција на Форумот во организација на владата Скиснатите изрази на лицата на партиските функционери се најдобар доказ дека ни тие веќе не веруваат во лагите на единствениот политичар во Европа кој е два пати аболиран за тежок криминал. Скапите хотели и луксузните сали не може да го разубават општиот грабеж по […]

Тагови:

Прочитај повеќе

Додека цела Европа бележи економски раст, сидрото на Заев ја закотви македонската економија убедливо на дното

СДСМ и Зоран Заев ја уништија македонската економија и ги осиромашија граѓаните. Работата на владата за изминатите две години ја бележи  неспособност, криминал и корупција. Додека цела Европа бележи економски раст, сидрото на Зоран Заев ја закотви македонската економија убедливо на европското дно. За овие две години со СДСМ,  Македонија има раст од мизерни 2,05% […]

Тагови: ,

Прочитај повеќе

Две години во Македонија владее хаос, криминал и корупција

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Две години во Македонија владее хаос, криминал и корупција. Две години граѓаните осиромашуваат, Заев си го собира најмегаломанскиот буџет, а капиталните инвестиции ги нема. Две години се покачуваат акцизи, даноци, а се укинува планирано покачување на пензиите и додатокот за трето дете. Две години јавноста е […]

Прочитај повеќе

Бројките, статистиките и податоците се поразителни на секое поле, Македонија тоне, а Заев не уверува дека блескаме

Соопштение до јавноста Граѓаните на Република Македонија живеат во секојдневие исполнето со порази и измами, сервирани од Зоран Заев. Бројките, статистиките и податоците се поразителни, буквално на секое поле. Македонија тоне, а Зоран Заев не уверува дека блескаме. Заев продолжува со негативните рекорди. Годинава капиталните инвестиции се полоши и од минатата. За првите 4 месеци […]

Прочитај повеќе

Партијата која е предводена од два пати аболиран политичар кој бараше поткуп, продолжува да клевети и пушта лажни вести.

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Партијата која ја почнува својата трета година владеење, се уште предводена од два пати аболиран политичар, човек кој јавно се закануваше дека живи луѓе ќе јаде, бараше поткуп бесрамно, доделуваше земјиште на семејството и уште многу криминал, лаги и неправди, продолжува да лаже, клевети и пушта […]

Прочитај повеќе

Обвинението за собраниските настани од 27 април е неосновано и монтирана нарачка од Заев за дефокус од неуспесите и коруптивните скандали на владата

Соопштение до јавноста Република Македонија доживува крах на сите полиња. Неуспехот на Владата на СДСМ кулминира со недобивањето на датумот за преговори кој Зоран Заев го прославуваше уште лани. СДСМ и Зоран Заев во очај продолжуваат да ја покриваат неспособноста со политички прогон, селективна правда и демонстрирање на сила кон сите политички противници. Покренатото обвинение […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и Кочо Анѓушев се патолошки лажговци!

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев „Таа дупка не е дупка“ е основната поента на прес конференцијата што ја одржа Кочо Анѓушев. Анѓушев по налог на Заев повторно се обидуваат да ја измамат јавноста со презентирање поинаква состојба со странските директни инвестиции. Зоран Заев и Кочо Анѓушев се патолошки лажговци. […]

Прочитај повеќе

Крајот на Заев е близу, тој на следните избори заминува во политичка пензија

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на видео обраќањето на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Дали аболицираниот Заев смета дека е успех, што во Република Македонија повеќе од половина милион луѓе го минуваат денот со еден оброк на ден, живеејќи на работ на егзистенцијата во сиромаштија?! Дали Заев и неговата […]

Прочитај повеќе

Датум за преговори за членство во ЕУ нема ниту оваа година

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Датум за преговори нема во јуни, исто како што немаше и минатиот. Има само уште една голема лага на измамникот Зоран Заев. Десеттата по ред позитивна препорака е добиена благодарение на продонесот на ВМРО ДПМНЕ. Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев е најнеспособна влада до […]

Прочитај повеќе