Соопштенија

Европската перспектива на Македонија е загрозена од клиентелизмот и криминалот на Заев

Соопштение до јавноста Европската перспектива   на Република Македонија е загрозена од клиентелизмот и криминалот на Зоран Заев и луѓето околу него. Криминалот царува на улиците, земјоделието е уништено, квалитетното образованието е опаднат, со милионски тендери се полнат џебовите на функционерите на власта. Буквално земјата тоне. Наместо реформи имаме криминал и корупција. Единственото ветување на кое […]

Прочитај повеќе

Со СДСМ и Заев на власт македонската економија тоне

Соопштение до јавноста, реакција на изјава на Костадин Ацевски Економијата тоне со СДСМ. Во недостиг на конкретна развојна стратегија и економски политики кои ќе го зголемат животниот стандард на македонските граѓани, Заев и Анѓушев го претставуваат за успех растот на БДП кој е привид и последица на ниската стапка во истиот квартал лани. Имено привидот […]

Прочитај повеќе

Шаторите на работниците од Еурокомпозит пред влада потсеќаат на едно мрачно минато

Соопштение до јавноста Република Македонија од ден во ден е се посиромашна. Шаторите на работниците од Еурокомпозит пред влада потсеќаат на едно мрачно минато. Десетици работници од Прилеп поради безизлезноста во која ги втурна Заев сега ноќеваат пред влада. Колку успешна е економската политика на Заев се гледа и по се пополните автобуси со млади […]

Прочитај повеќе

Вработените од Еурокомпозит протестираат заради тоа што не може да ги прехранат сопствените семејства

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференцијата на Зоран Заев Вработените од Еурокомпозит не поставија шатори пред владата за да ги прославуваат манипулациите на Зоран Заев, туку протестираат заради тоа што не може да ги прехранат сопствените семејства. Вработените од Југохром две години ги слушаат лагите на Заев за економскиот бум и рестартирањето на комбинатот, но […]

Прочитај повеќе

Додека СДСМ лаже дека се грижи за младите реалноста дека младинската невработеност расте и се повеќе млади ја напуштаат државата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Младите се најголемата жртва на лагите и катастрофалните политики на власта. СДСМ  на младите им ветуваше  поголеми можности и подобар стандард, но кога дојде на власт целосно ги заборави и ги остави на работ на општеството. Додека СДСМ лаже дека се грижи за младите реалноста е […]

Прочитај повеќе

Заев ја срами нашата држава на секој чекор, а притоа ризикува да ги влоши односите со меѓународните партнери на Македонија

Соопштение до јавноста Република Македонија и македонскиот народ го менуваат Зоран Заев, сосе сите негови решенија за аболиција, за датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ. Знаеме дека цената на лажгото и манипулаторот Заев е мала и никој  не би го примил во сопствената земја, па во пакет би ги понудиле нивите со […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и СДСМ се вистинска катастрофа за земјоделието

Соопштение до јавноста Зоран Заев и СДСМ се вистинска катастрофа за земјоделието. Ништо од ветувањата за сигурен пласман и високи откупни цени дадени за време на изборите во 2016 година. Земјоделците веќе две години по ред си го фрлаат произведеното на буниште, затоа што нема никаков откуп. Производителите на слива во Радовишко, Пијанечко и Малешевско […]

Тагови:

Прочитај повеќе

Заев е најодговорен затоа што Македонија има неуспешна економија, тоне во корупција и заостанува во сите реформи

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев Зоран Заев продолжува да ја срами Република Македонија каде што ќе стигне ризикувајќи да ги влоши односите кои ги имаме со меѓународните партнери. Не може нашите пријатели од ЕУ да се виновни за криминалот и корупцијата на најнеспособната влада до сега. Аболицираниот Зоран Заев е […]

Прочитај повеќе

Две години во Република Македонија не е изграден ниту еден метар нов пат

Соопштение до јавноста Две години во Република Македонија не е изграден ниту еден метар нов пат. Градбата на нова инфраструктура е замрена. Нема проекти, нема инвестиции. Најголем  потфат во областа на инфраструктурата на оваа власт беше играње чочек во тунел на автопат изграден од владата на ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев и СДСМ  излажаа кога на изборите […]

Прочитај повеќе

Делегација на ВМРО—ДПМНЕ оствари средба со Генералниот Секретар на Европската народна партија

Соопштение до јавноста Делегација на ВМРО—ДПМНЕ оствари средба со Генералниот Секретар на Европската народна партија, Антонио Лопез Истуриз. На средбата соговорниците се осврнаа на резултатите од Претседателските избори и на идните стратешки приоритети на Партијата како и поддршката на ЕНП во таа насока. Взаемно беше заклучено дека одличниот резултат треба да претставува стимул за следните […]

Прочитај повеќе