Соопштенија

СДСМ не може да го оспори фактот дека македонската економија пропаѓа

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски СДСМ не може да го оспори фактот дека македонската економија пропаѓа. СДСМ и Зоран Заев не може да сокријат од јавноста дека за рок од 5 месеци има буџетска дупка од 3 милијарди денари. СДСМ и Зоран […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда ги трошат буџетските пари за полнење на своите џебови

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Драган Тевдовски Лагите на Заев и на Тевдовски дека Македонија блеска не го полнат буџетот на државата. Не ги полнат  џебовите на граѓаните кои се испразнети како резултат на погубните економски политики на власта. Розовите очила на криминалната банда на власт не го побиваат фактот дека […]

Прочитај повеќе

Лицемерно е СДСМ да се фали дека реализирале проекти за унапредување на детската заштита

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Лидија Тасевска Лицемерно е СДСМ на чело со Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска да се фалат дека реализирале проекти за унапредување на детската заштита. Ако СДСМ водеше грижа за детската заштита немаше да го укине додатокот за трето дете. Заев […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев треба да разбере дека пописот не треба да го користи за политички цели

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Аболицираниот Заев треба да разбере дека пописот не треба да го користи за политички цели. Аболицираниот Заев и неговата криминална банда треба да разберат дека пописот е статистичка операција, со пописот не треба да се манипулира со бројката на жители во државата. Задкулисните игри и договори […]

Прочитај повеќе

СДСМ може да говори за одговорност кога Заев ќе си замине од власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев е најголемиот криминалец во Република Македонија. А, СДСМ може да говори за одговорност кога Заев ќе си замине од власт. Доколку СДСМ сака да покаже морална одговорност, треба нивниот лидер Зоран Заев да си поднесе оставка од премиер поради „Евро за Вицето, евро за […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда мора да разберат дека пописот е статистичка, а не политичка операција

Соопштение до јавноста Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Република Македонија е се помалку препознатлива за граѓаните кои целиот живот го поминале во неа. Откако ја избриша македонската историја, се откажа од македонското име и јазик, сега исплаќа нови концесии кон своите доверители. Во текот на вчерашниот ден започна таканаречениот пробен попис, попис […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски не може да биде параван зад кој оваа криминална власт ќе ги скрие своите криминали

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ  може да говори за морал и одговорност кога метлата ќе заигра за креаторот на хаосот и криминалот во земјава и аболицираниот Заев  ќе си замине од власт. Оставката на Богоевски  не може да биде параван зад кој оваа криминална власт ќе ги скрие своите криминали. […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда секојдневно ги задолжуваат граѓаните, а реализацијата на капиталните инвестиции е катастрофална

Соопштение до јавноста Власта и натаму безмилосно ги задолжува македонските граѓаните за милионски суми. Власта ги задолжи граѓаните за нови 8 милиони евра, со што нето долгот за последниве две години надмина половина милијарда евра. Каде се завршија овие пари, пари на македонските граѓани? Македонија полека, но сигурно се движи кон должничко ропство и непосакуваното […]

Прочитај повеќе

Оставката на Богоевски не го покрива фактот дека тој и неговиот ментор се најголеми криминалци

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За доброто на граѓаните и Република Македонија метлата треба да заигра што поскоро и тоа да почне од Зоран Заев. СДСМ за морал и одговорност може да говори кога Зоран Заев ќе си замине од власта. Заев да престане да се крие позади оставката на Богоевски. […]

Прочитај повеќе

Аболицираниот Заев и неговата криминална банда по кој знае кој пат партиските ги ставаат пред државните и националните интереси

Соопштение до јавноста Зоран Заев продолжува со распродажбата на државните и националните интереси со единствена цел остварување на своите лични аспирации за власт, пари и моќ. Аболицираниот Заев и неговата криминална банда по кој знае кој пат партиските ги ставаат пред државните и националните интереси. Полека но сигурно Македонија станува непрепознатлива држава за граѓаните кои […]

Прочитај повеќе