Соопштенија

Прв што треба да биде изметен од Владата треба да биде Зоран Заев

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димче Арсовски Време е да заигра метлата која што ја најавуваше Зоран Заев, но прв што треба да биде изметен од Владата, е лично тој. Зоран Заев треба да си замине затоа што се што кажа излажа. Ниедно ветување кое […]

Прочитај повеќе

Тевдовски како и неговиот ментор Заев секојдневно се служат со лаги и манипулации

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Денешната изјава на Драган Тевдовски е класична манипулација со која се служи оваа влада секојдневно. Фактот дека за рок од 5 месеци тој и Заев создадоа дупка во буџетот од 3 милијарди денари. Тевдовски наместо да лаже како неговиот ментор Зоран Заев, нека собере сили […]

Прочитај повеќе

Откако СДСМ е на власт економијата секој ден се повеќе тоне

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Економијата во Македонија секој ден тоне се повеќе. Економијата откако СДСМ е на  власт не блеска. Лагите на Зоран Заев не го полнат буџетот на  државата. Со лагите на Зоран Заев не може да се сокрие фактот дека во Македонија има над 500.000 граѓани кои […]

Прочитај повеќе

Во недостиг на сопствени проекти СДСМ се фали со проектите на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ ја предводат најнеспособната влада во историјата на Република Македонија.  Власта целосно потфрли на полето на инфраструктурата и освен да се фали со туѓи проекти, ништо друго не сработи. Во недостиг на сопствени проекти СДСМ се фали тие кои се проектирани, реализирани или […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ да одговорат што бараше Заев во Тетово и дали договараше територијално редефинирање на државата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и СДСМ ја носат државата во пропаст. Зоран Заев и СДСМ треба да одговорат што бараше Заев во Тетово и дали договараше територијално редефинирање на државата. Дали Зоран Заев вети дека ќе направи целосно преуредување на уставниот поредок? Зоран Заев ја турна државата во калта на криминал, корупција, непотизам и […]

Прочитај повеќе

Заев е свесен дека доаѓа крајот на неговото владеење

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствениот политичар во Европа аболициран за тешки криминали, Зоран Заев е свесен дека доаѓа крајот на неговото владеење. Граѓаните веќе не може да ги слушаат неговите лаги. Аболицираниот Заев ниту го одбрани уставот, ниту ја заштити “жицата македонска”, а се колнеше во децата и внуците. Аболицираниот […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада за обнова на Македонија

Соопштение до јавноста СДСМ паѓа, тоа му е јасно и на Зоран Заев. СДСМ паѓа заради младите кои забрзано ја напуштаат државата и заминуваат во странство, да работат и живеат. СДСМ паѓа заради сите неправди и сиромаштијата во која ги втурнаа граѓаните. СДСМ паѓа затоа што затвораат и малтретираат недолжни граѓани. СДСМ паѓа затоа што […]

Прочитај повеќе

Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари ги трошат за полнење на своите џебови

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ ја уништија македонската економија. Со лагите на Заев буџетот на државата не се полни. Само во последните 5 месеци направија дупка од 3 милијарди денари од несобрани даноци. Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари […]

Прочитај повеќе

Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со ЕУ, а нема ниту оставка и повлекување на аблолицираниот Заев

Соопштение до јавноста Зоран Заев продолжува ноторно да ја лаже македонската јавност. Република Македонија ниту ова лето не доби датум за преговори со Европската Унија, а нема ниту оставка и повлекување на аблолицираниот Заев. Заев повторно ги излажа граѓаните како што ги лажеше дека ќе го одбрани македонскиот Устав во преговорите за името, како што […]

Прочитај повеќе

По менување на името, идентитетот Зоран Заев посегна и преку пописот да изврши целосно редефинирање на Република Македонија

Соопштение до јавноста Зоран Заев се пазари на штета на Македонија и сите граѓани кои живеат во земјава. По менување на името, идентитетот Зоран Заев посегна и преку пописот да изврши целосно редефинирање на Република Македонија. Аболицираниот Заев без консултации со опозицијата турка попис со матични броеви, спротивно на препораките на Еуростат. Аболицираниот Заев и […]

Прочитај повеќе