Соопштенија

Власта која ги ограбува граѓаните со зголемени давачки, местени тендери, рекет и ширење на сопствените бизниси бесрамно ја манипулира јавноста

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Власта која секојдневно ги ограбува граѓаните со зголемени давачки, местени тендери, рекет  и ширење на сопствените бизниси бесрамно продолжува да ја манипулира јавноста. Доколку СДСМ ги враќаше парите кај граѓаните немаше да им ги покачи даноците, акцизите, патарините и ред други давачки со кои само ја […]

Прочитај повеќе

Македонија не доби датум за преговори затоа што е предводена од корумпирана и криминална власт чии бизнис интереси се поважни од интересите на граѓаните

Соопштение до јавноста Европската Унија потврди дека Заев и СДСМ ја уназадија државата.  Република Македонија не доби датум за преговори затоа што е предводена од корумпирана и криминална власт чии бизнис интереси се поважни од интересите на граѓаните. Советот на министри на ЕУ порача дека не сакаат да бидат во исто друштво со земја која […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев во Лондон: ВМРО-ДПМНЕ силно соработува со Конзервативната партија, ИДУ и Вестминстер фондацијата

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународна соработка Владимир Ѓорчев во периодот 20 – 22 јуни во Лондон присуствуваат на конференција на ИДУ (Меѓународната демократска унија) и Конзервативната партија на Велика Британија во соработка со Вестминстер фондацијата. Конференцијата во Лондон ја отворија генералниот секретар на ИДУ Кристијан Катнер и Карлота Реди, директор за […]

Прочитај повеќе

Втора година со ред неспособната влада на Заев и СДСМ не добива датум за преговори со ЕУ

Соопштение до јавноста Втора година со ред неспособната влада на Зоран Заев не добива датум за преговори со ЕУ  и покрај тоа што го смени името на државата и ги распродаде државните и национални интереси. Претходните осум години кога Македонија имаше позитивни препораки за преговори со ЕУ услов за датум беше решение за спотот со […]

Прочитај повеќе

Дека одиме назад а не напред вели Европската Унија која не додели датум за преговори

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Дека одиме назад а не напред вели Европската Унија која не додели датум за преговори. Дека сме најкорумпирана земја во Европа потврди последниот меѓународен извештај на Транспаренси. А единствено блескаме по криминалот, корупцијата и неправдата. Затоа на Македонија и треба обнова која ќе донесе правда, успеси […]

Прочитај повеќе

Граѓаните ниту со потрошени 25.000 евра во годината не можат да го добијат повратот на ДДВ кој го ветува СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Животот кој што го ветуваше СДСМ дојде само за Зоран Заев и криминалната банда околу него. Откако тие ја преземаа власта над 500.000 граѓани во државата живеат под прагот на сиромаштија. Мерката поврат на 15 отсто ДДВ  којшто го најавуваше СДСМ  е уште само една од […]

Прочитај повеќе

На Заев не му е гајле што Европа не сака да го види на преговарачка маса

Соопштение до јавноста Зоран Заев минатата година најави дека добил датум за преговори. Во владиниот авион прослави дека преговорите со ЕУ ќе почнат овој јуни и замина да се разлади на море во Грција. Годинава нема ниту “п” од преговори, а на Заев не му бегаат грчките плажи или развозувањето со скапите мотори. На Зоран […]

Прочитај повеќе

Граѓаните ниту виделе, ниту ќе видат аир од Заев и најнеспособната влада

  Соопштение до јавноста Граѓаните ниту виделе, ниту ќе видат аир од Зоран Заев и најнеспособната влада. Животот дојде само за врхушката околу него, а бројот на луѓе кои живеат под прагот на сиромаштија постојано се зголемува. Затоа главна цел на младите не е да собираат фискални, туку да соберат пари за да купат карта […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со претседавачот на ОБСЕ, Мирослав Лајчак

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на  ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денес (19.06.2019-та година) оствари работен појадок со Министерот за надворешни и европски работи на Словачка и актуелен претседавач со Организацијата за безбедност и соработка во Европа Мирослав Лајчак. На средбата се […]

Прочитај повеќе

МНР со Димитров е постојан извор на скандали

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Наум Стоилковски Никола Димитров министерството го претвори во приватен сектор. Единствена вистина е дека во МНР владее хаос и самоволие. МНР со Димитров е постојан извор на скандали, кои се или директно поврзани со Никола Димитров. Димитров мора да одговори […]

Прочитај повеќе