Соопштенија

Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е ист како Зоран  Заев. Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Целата македонска јавност го виде Зоран Заев како бара мито од 1 евро по квадратен метар за легализација на земјиште, работа која […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Петровец. Мицкоски истакна дека тука во победнички Петровец како и во цела Македонија очекува победата на ВМРО-ДПМНЕ да биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори бидејќи овој пат граѓаните не одлучуваат само кој ќе биде идниот претседател на Република […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Со овие избори се определува иднината на Република Македонија

Соопштение до јавноста Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски го посети струмичко, Куклиш каде што оствари средба со граѓани. При што им се заблагодари што во толкав голем број дошле за да разговараат со него за нивните проблеми и исто така им го честита и големиот христијански празник Велигден. Сакам да ја искористам оваа […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и Стево Пендаровски ја уништија економијата

Соопштение до јавноста Зоран Заев и Стево Пендаровски ја уништија економијата. Република Македонија тоне со СДСМ на власт. Нема семејство во државата кое не се соочува со проблеми предизвикани од оваа власт. 500.000 граѓани живеат на прагот на сиромаштија. Власта наместо да создава можности за развој, дополнително ја урнисува државата. И додека граѓаните едвај врзуваат […]

Прочитај повеќе

Заев не се извини за злоделата кои СДСМ ги има нанесено Битола, битолчани ќе се кренат против неправдите и ќе се изборат за правда за Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари посета на Битола, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните посочи власта соочена со пораз веќе започна со заканите, уцени и притисоците, и затоа побара од битолчани да не попуштаат, затоа што деспотот е на колена и месеци се во […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Прилеп: Кога Заев ја говореше вистината – Тогаш кога велеше дека блескаме или сега кога вели ќе имало метла? И тогаш и сега лаже!

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на Прилеп, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски од Прилеп кажа дека Зоран Заев постојано ги лаже граѓаните за тоа дека Македонија оди напред, а во реалноста всушност стагнира. Мицкоски потенцира дека ВМРО-ДПМНЕ е на чекор до победата над неправдите и потребно е […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета во ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел каде ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. -Во Бутел победуваме. Народот е на нозе и огромното мнозинство се спротивставува на оваа деспотска власт. Ни треба милиметар повеќе за победа на деспотот, за победа на правдата и ставање крај […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски оствари средба со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние

Соопштение до јавноста  Денеска, 25.04.2019 година, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски, заедно со членот на Извршниот Комитет Игор Николов оствари средба со францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние. Соговорниците разговараа за  изборниот процес во Република Македонија и за претстојниот втор круг на гласање. Мицкоски го информираше својот соговорник за сите притисоци и заплашувања во процесот на […]

Прочитај повеќе

Власта е делегитимирана и мора да си замине

Соопштение до јавноста Власта е делегитимирана и мора да си замине. Зоран Заев и Стево Пендаровски заедно со нивните партнери од власта ДУИ, освоија само 42,84% од гласовите на граѓаните на Република Македонија. Гордана Силјановска Давкова и кандидатот на опозицијата во албанскиот блок ја освоија довербата на преку 53% од граѓаните. Тоа е најдобар доказ […]

Прочитај повеќе

Ниту телевизиите, ниту граѓаните се должни да ги трпат навредите на Пендаровски

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Пендаровски лаже исто како Заев. Пендаровски треба да се извини на Телма и на јавноста за изречените лаги. Го разбираме Пендаровски дека е исплашен од поразот, но чесно би било да се соочи со фактот дека граѓаните не го поддржуваат и дека нема што да понуди. […]

Прочитај повеќе

Најгоре