Соопштенија

Додека СДСМ кодоши и клевети, ВМРО-ДПМНЕ ќе работи и така работејќи ќе победи на претседателските избори на 5-ти мај

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Кавадарци, при што оствари средба со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните потенцираше дека додека власта измислуваше, клеветеше и лажеше, ВМРО-ДПМНЕ работеше и токму затоа ВМРО-ДПМНЕ успеа да ги победи сите останати кои беа на другата страна. Никој не веруваше дека […]

Прочитај повеќе

На 5 мај ќе се стави крај на СДСМ и политичарите кои што децении наназад, ветуваат, а ништо не исполнуваат во Куманово

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се обрати пред граѓаните во општина Куманово, во кумановската населба Рајкова куќа, каде што посочи дека на 5 мај ќе се отвори можноста за конечно ставање на крај на СДСМ, и политичарите кои со децении наназад во Куманово ги лажат и манипулираат граѓаните. Дојде денот кога […]

Прочитај повеќе

Власта е во паника и немајќи актуелни теми измислуваат, за разлика од Заев, мене не ми требаше државна функција за да го заработам она што го имам

Соопштение до јавноста,  став на Христијан Мицкоски Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во врска со изнесените невистини од страна на Костадин Костадинов и СДСМ Власта е во паника, прават грешки, контрадикторни се, конфузни и се препелкаат. Рециклираат стари теми, и немајќи со што да бидат актуелни, измислуваат. Тоа се чекори на очајник, на некој кој знае дека […]

Прочитај повеќе

Граѓаните ќе ја изберат професорката Сиљановска Давкова за претседател и ќе ги победат неправдите и криминалите на СДСМ и Заев

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Крива Паланка. На средбата Мицкоски посочи дека во вториот круг од претседателските избори, граѓаните на Крива Паланка ќе изберат жена за претседател, со што ќе се победат сите неправди а со тоа ќе биде поразен криминалот и корупцијата која моментално […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ

Соопштение до јавноста Република Македонија повторно извиси, Заев и Пендаровски не добија датум за почеток на преговори во јуни оваа година. Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ. Заев и Пендаровски добија ладен туш. Во ЕУ не се оди со криминалните шеми – „евро […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски изгубија во првиот круг, а ќе изгубат и во вториот круг

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Колку побрзо толку подобро е СДСМ  да почне да се привикнува на новата реалност која доаѓа. Христијан Мицкоски ќе биде новиот премиер, по победата на предвремените парламентарни избори на кои СДСМ катастрофално ќе […]

Прочитај повеќе

Земја водена од аболицирани криминалци кои работат по принципот „евро за црквата, евро за вице” нема да станe дел од ЕУ

Соопштение до јавноста Македонија минатиот јуни не доби датум за преговори. Датум за преговори нема да добиеме ниту овој јуни. Земја која е закована на дното на листите за корупција не може да се надева на членство во ЕУ. Земја водена од аболицирани криминалци кои работат по принципот „евро за црквата, евро за вице” нема […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Кочани: Јас сум убеден дека на 5 мај граѓаните ќе ги победат транзицините политичари кои не прават ништо добро за граѓаните на Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан  Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните на општина Кочани, Кочанско Оризари и општина Чешиново Облешево. На средбата во Кочани претседателот Мицкоски истакна дека 21 април граѓаните со поддршка за кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова го победиле злото, како и вистината наспроти лагата, […]

Прочитај повеќе

Заедно со граѓаните ќе победиме на 5-ти мај и ќе ги донесеме промените во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на населбата Сењак во Штип. Пред присутните граѓани Мицкоски истакна благодарност за поддршката за кандидатот за претседател Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова и побара уште помасовна поддршка и запечатување на победата на Сиљановска Давкова во вториот круг на 5 мај. Мицкоски […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев : Цените на бензините и дизелот се превисоки, веднаш да се укине дополнителната акциза на Заев и Тевдовски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани присутни , со најновото зголемување на цените на бензините и дизелот директно е засегната економијата но и сите граѓани на Република Македонија , засегнато е стопанството, загнати се фирмите, засегнати се луѓето и семејните буџети.  Откакако е СДСМ дојден […]

Прочитај повеќе

Најгоре