Соопштенија

Две години СДСМ потроши 7 милијарди евра буџет, а не направи ништо за студентите

Соопштение до јавноста Студентските домови во Република Македонија се наликуваат на руина. Сликите кои ги објавија медиумите, од кои се гледаат уништени тоалети се доказ дека власта две години нема направено ништо. Заев и Каевски ветуваа студентски град, со модерни услови за престој, но две години после тоа нема ништо од најавеното. Студентските домови се […]

Прочитај повеќе

Граѓаните гласаа за промени и го најавија неизбежниот пад на ненародната и криминална власт на СДСМ

Соопштение до јавноста Власта на СДСМ и Зоран Заев е делигитимирана. Граѓаните гласаа за промени и го најавија неизбежниот пад на оваа ненародна и криминална власт. Граѓаните на Република Македонија избраа правда и правдина и гласаа против пеколот  и бедата кои ги донесе СДСМ, а беа најавувани како живот. Народот ја казни власта за сите […]

Прочитај повеќе

Падот на криминалната и одродена власт на СДСМ е започнат и неизбежен процес

Соопштение до јавноста После 5-ти мај во Македонија има нова политичка реалноста, a падот на криминалната и одродена власт е започнат и неизбежен процес. Уште еднаш се покажа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија со најголема доверба кај народот. На 5-ти мај аболицираниот Зоран Заев доби врел шамар од граѓаните, кои јасно го изразија својот став […]

Прочитај повеќе

Картата е црвена, народот сака право и правдина, предвремените парламентарни избори се неизбежни

Соопштение до јавноста Картата е црвена. ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Сиљановска Давкова победија во најголем број на општини во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Сиљановска Давкова со народот освоија повеќе гласови од првиот круг. Членството на ВМРО-ДПМНЕ беше под константен политички прогон, власта се служеше со сите методи. Но одговорот го добија од народот. Сега да […]

Прочитај повеќе

Апелирам до власта да имаме фер, демократски и слободен изборен ден

Одговор на новинарски прашања на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Прашање: Господине Јанушев го остваривте вашето гласачко право и гласате, како се чувствувате како и секој граѓанин кога го прави тој чин? Одговор: Можноста да се гласа на фер и демократски и слободни избори  е сатисфакција за секој граѓанин, штотуку го остварив своето гласачко право. […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Во Охрид ВМРО-ДПМНЕ ќе забележи двојна победа, Митре за градоначалник и Гордана за претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населбата Видовишта во Охрид. На средбата тој истакна дека се наоѓа во победнички Охрид , а кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник Митре Милошевски ќе биде идниот градски татко, бидејќи тој е изборот на граѓаните. Во него вели тој граѓаните препознаа честит човек, домаќин, работлив, срдечен […]

Прочитај повеќе

Кочо Анѓушев денес призна дека економската политика на ВМРО-ДПМНЕ беше добра и имаше позитивни резултати за стопанството

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо АнѓушевСоопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо Анѓушев Зоран Заев и Кочо Анѓушев се фалат  со проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Добро е што СДСМ конечно смогна храброст и ги призна придобивките од Технолошко индустриско развојни зони, во кои се отворија голем број на фабрики, кои […]

Прочитај повеќе

Ја охрабруваме ДКСК да испитаат како Зоран Заев стигна до имот вреден неколку милиони евра

Соопштение до јавноста Ја поздравуваме експeдитивноста на ДКСК, и повторно ја нагласуваме отвореноста да се испитаат сите аспекти за кои постои интерес. Воедно ја охрабруваме со истиот жар, ентузијазам и експедитивност да го испитаат и имотот на премиерот Зоран Заев од просечно земјоделско семејство стигна да вреди неколку милиони евра, како Заев го изгради „Глобал“ […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски потрошија две години од животот на граѓаните, и наместо да направат нешто, тие ја вратија државата назад

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски ја посрамотија и понижија Република Македонија. Државата и покрај сменето име остана без почеток на преговори на јуни, тоа е така затоа што нема реформи. Доколку во изминативе десетина година главна пречка за не отпочнување на преговори беше ветото од Грција, сега главен проблем се недостатокот на реформи. Заев […]

Прочитај повеќе

Додека СДСМ кодоши и клевети, ВМРО-ДПМНЕ ќе работи и така работејќи ќе победи на претседателските избори на 5-ти мај

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Кавадарци, при што оствари средба со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните потенцираше дека додека власта измислуваше, клеветеше и лажеше, ВМРО-ДПМНЕ работеше и токму затоа ВМРО-ДПМНЕ успеа да ги победи сите останати кои беа на другата страна. Никој не веруваше дека […]

Прочитај повеќе

Најгоре