Соопштенија

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита најсветиот ден за македонската историја, државниот празник Илинден

Честитка по повод празникот 2-ри август – Илинден Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита најсветиот ден за македонската историја, државниот празник Илинден. Илинден е денот кога го празнуваме непокорот и ја славиме победата, но истовремено им оддаваме и почит на сите оние кои без разлика на нивната вера, припадност и убедување го дадоа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на Палмер му посочи дека со своето однесување власта ги нарушуваат демократските процеси

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес заедно со партиска делегација оствари средба со заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер. На средбата претседателот Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија за која клучни приоритети на надворешно- политички план и се членството во НАТО и ЕУ, и развој […]

Прочитај повеќе

Неспособноста на Владата на СДСМ за овие 14-тина месеци излезе на виделина, за тоа доказ се катастрофалните бројки

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Денеска, додека СДСМ го пишувале апсурдното соопштение во кое што ги убедуваат граѓаните дека економијата цвета, се чекаат редици за поврат на ДДВ, просечната плата е 30 000 денари, докторите земаат по 150 000 денари и сите се возиме по новите 600 километри автопат, Македонија ја […]

Прочитај повеќе

Заев да престане да ги краде парите на граѓаните и да ги распродава националните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Господине Заев, престанете да ги крадете парите на граѓаните и да ги распродавате националните интереси. Само така ќе покажете дека сте загрижени за иднината на Македонија и македонскиот народ. Врхушката на власт се обидува преку бледи партиски соопштенија да ја покрие трагедијата што се случува во […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ сака да ја изигра волјата на народот, ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици

Соопштение до јавноста Заев и СДСМ ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици. Власта одлучи со насилничко однесување да распише референдум за договорот со Грција без да го послуша размислувањето на 455.000 граѓани на Република Македонија кои се претставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“. Свесни дека договорот е штетен за […]

Прочитај повеќе

Заев е исплашен, знае дека деновите на премиерската фотелја му се избројани

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ниеден капитулантски чин не може да ја сокрие неспособноста на владата на Заев и СДСМ. Ниеден капитулантски договор не може да го сокрие фактот дека СДСМ ја зароби државата, а судството се претвори […]

Прочитај повеќе

Обидот на Анѓушев да ја покрие неспособноста на владата со растот на индустриското производство во ТИРЗ е уште една манипулација на СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев Признанието на вицепремиерот Кочо Анѓушев дека капиталните инвестиции се незначително реализирани не е доволно. За катастрофалната реализација од 16.65% мора да има и одговорност. Оправдувањата дека проектите наводно не чинеле се банални и смешни бидејќи владата на СДСМ ја има власта повеќе од една […]

Прочитај повеќе

Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот картел предводен од Зоран Заев брутално ја гази демократијата во Република Македонија. СДСМ е исплашен. Свесен е дека договорот со Грција е штетен. Граѓаните нема да го прифатат. Доколку договорот беше добар, Зоран Заев немаше да ја потценува јавноста и согласно закон ќе поставеа едно, […]

Прочитај повеќе

Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста СДСМ уште еднаш ја погази демократијата во Македонија, а Заев уште еднаш ги излажа македонските граѓани и го погази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ повторно покажа самоволие и непочитување на парламентарната демократија. Свесни за штетноста на капитулантскиот договор и свесни дека договор за промена на уставното не е прифатлив за граѓаните, насила, […]

Прочитај повеќе

Заев повторно ги излажа граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов Македонија не може да се врати на евроатланскиот пат, и да се надева на членство во ЕУ и НАТО, со правосудство кое работи според директиви на Зоран Заев и СДСМ. Македонија не може да стане дел од ЕУ и НАТО со коруптивни тендери и грантови, […]

Прочитај повеќе