Соопштенија

СДСМ во обид да собере политички поени ја злоупотребува болката и трагедијата на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Александар Димитријевиќ СДСМ е во очај штом одлучи некрофилски да ја злоупотребува трагедијата со која што пред две години се соочија жителите на Општина Гази Баба. Повеќе од очигледно е дека Зоран Заев нема одговор за ниеден скандал или афера во која што се навлезени членовите на […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост

 Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост. Владата на Заев залудно се обидува да ги манипулира граѓаните со цел да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата. Во ЕУ и НАТО не се оди со крадење. На оваа […]

Прочитај повеќе

Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа

Соопштение до јавноста Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа. Залудно Заев се обидува да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата, додека тој и неговите функционери со државни хелихоптери одат по ручеци или директори си праќаат службени полициски џипови за да им […]

Прочитај повеќе

Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствено кој ја кочи Република Македонија и ја загрозува иднината на граѓаните е власта предводена од Зоран Заев. Тие зад превезот на штетниот договор со Грција вршат беспоштеден грабеж на државата. Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ покажа единствено […]

Прочитај повеќе

Со промена на името, идентитетот, јазикот и откажување од македонското малцинство во соседството, нема да се реши проблемот со корупцијата и арамилакот на картелот

Соопштение до јавноста СДСМ и картелот на власт спроведуваат грабеж како од дивиот запад. Нема државен тендер или грант, кој не го доби фирма или невладина организација поврзана со СДСМ. На криминалните тендери и грантови им нема крај. Секој нов ден, нов скандал, а после скандалот со сомнително поделените грантови од Фондот за иновации, јавноста […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ се причината за крах на целата држава

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Неспособноста на владата на Заев и СДСМ не може ниту еден капитулантски чин да ја сокрие. Не може од народот СДСМ да го сокрие фактот дека ја зароби Република Македонија. Зоран Заев државата ја врати 20 години назад, во мрачните времиња на транзиција. Заев и СДСМ […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев и СДСМ продолжуваат со своето расипничко и недомаќинско владеење

Соопштение до јавноста Зоран Заев и СДСМ продолжуваат со своето расипничко и недомаќинско владеење. Зоран Заев и СДСМ продолжуваат економски да ја пустошат Македонија, а општиот грабеж да го покриваат со капитулантски договори кои значат менување на името, историјата, традицијата и културата. Владата на СДСМ во изминативе 3 месеци, односно во вториот квартал, повторно го […]

Прочитај повеќе

Средба на Мицкоски со амбасадорката на Обединетото Кралство

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со партиска делегација оствари прва работна средба со амбасадорка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј. На средбата претседателот Мицкоски и посака добредојде и посочи дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија за која клучни приоритети на надворешно политички план се членството во […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев повторно ја лаже јавноста за штетниот и капитулантски договор со Грција

Соопштение до јавноста Генерации Македонци не ги жалеа сопствените животи, борејќи се да ни го остават ова што го имаме денес, слободна и независна Република Македонија. Веројатно и за нив ќе било полесно да прифаќале капитулации и да тргувале со најсветите македонски национални интереси. Сигурно и тие можеле дебело да го наплатат откажувањето од името […]

Прочитај повеќе

Заев дури и на Илинден без срам ја погази жртвата на илјадниците македонски херои кои ги положија своите животи за слободна и независна Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев Зоран Заев денес повторно бесрамно ја лажеше јавноста со истите лаги за штетниот и капитулантски договор со Грција. Тој дури и на големиот празник Илинден без срам и перде ја погази жртвата на илјадниците македонски херои кои ги положија своите животи за слободна и независна […]

Прочитај повеќе

Најгоре