Соопштенија

Граѓаните на РМ е сведоци како Заев и СДСМ вршат невиден грабеж и злоупотреба на државни ресурси кои ги прикриваат со конструирани случаи

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Власта на СДСМ без срам секојдневно ги злоупотребува државните институции. Државата за 14 месеци ја урнисаа на политички и економски план. Граѓаните на Република Македонија се сведоци како Заев и СДСМ вршат невиден грабеж и злоупотреба на државни ресурси кои ги прикриваат со конструирани случаи. Вака во […]

Прочитај повеќе

Македонија е заробена држава. До ОЈО не допираат тешките криминали на СДСМ

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава. Единствена во демократска Европа која во 21 век се уште во своите затвори има политички затвореници. Обвинителството се претвори во партиска испостава на СДСМ, која служи за монтирање на обвиненија против политичките неистомисленици на Зоран Заев и СДСМ. Судот пак штанца пресуди за политички монтирани случаи, по директиви […]

Прочитај повеќе

Единствениот приоритет на Радмила Шекеринска е бегство од законот и бонбона бизнисите на сметка на осиромашување на државата и безбедноста

Соопштение до јавноста – реакција на изнесените ставови на Радмила Шекеринска во интервју за Канал 5 Телевизија. Радмила Шекеринска ќе одговара по членот 353 од Кривичниот законик за злоупотребата на службена должност заради сите криминални набавки, сомнителни тендери и доделени грантови по партиски клуч. Токму овој член од кривичниот законик е оној по кој што […]

Прочитај повеќе

МВР лаже дека вчера имало голема полициска акција против терористи и радикали само за да ги покрие скандалите и криминалите на власта

Соопштение до јавноста – реакција во врска со вчерашните лаги на МВР за наводна полициска акција за апсење на терористи Оливер Спасовски и СДСМ се срам за Република Македонија. Нивните лаги и манипулации почнаа да го уриваат угледот на државата и на меѓународно ниво, нанесувајќи непоправлива штета кај нашите партнери од глобалната коалиција за борба […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ испрати своја делегација на поменот кај Карпалак да оддаде чест на хероите на Македонија

Соопштение до јавноста Денес е тежок ден за Република Македонија, ден кога ги паметиме македонските херои кои трагично ги загубија своите животи бранејќи ја својата држава. Тие ја платија најскапата цена за љубовта кон својата татковина. Иако поминаа 17 години од овој трагичен ден болката е иста за прерано згаснатите животи на овие млади храбри […]

Прочитај повеќе

Македонија е единствената држава во Европа каде се притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан политички прогон

 Соопштение до јавноста Македонија е единствената држава во Европа каде се приведуваат и притвораат пратеници, а лидери на парламентарни партии се предмет на нарачан државен политички прогон. СДСМ ги злоупотребува институциите за политичка пресметка со неистомислениците, во обид јавноста да биде исплашена и да не бара одговорност за секојдневните скандали. Државата се урнисува и на […]

Прочитај повеќе

Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Членот 353 за кој збори СДСМ е членот по кој СДСМ, нејзините функционери кои денес криминално управуваат со Република Македонија ќе одговараат до последен. Одговорност ќе има за криминалците на власт кои делат државни пари […]

Прочитај повеќе

Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4 милиони повеќе од планираното

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Точно СДСМ не ја задолжи државата за нови 32 милиони евра туку за 36 милиони евра, односно за 4  милиони повеќе од планираното. Неспособноста и расипништвото на владата на СДСМ ги носи граѓаните на работ […]

Прочитај повеќе

Павле Богоевски ја лаже и манипулира целата македонска јавност, договорот од Преспа е капитулaција од невидени размери

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Павле Богоевски. СДСМ тоне во своите лаги и се обидува заедно во бездната да ги повлече и граѓаните на Република Македонија. Тоа што Заев со договорот од Преспа му го нуди на македонскиот народ е капитулaција од невидени размери. Без свое минато и историја македонскиот народ нема […]

Прочитај повеќе

Заев залудно се обидува да го продаде името, историјата, јазикот, традицијата и културата

Соопштение до јавноста Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно, расипничко и криминално работење на една влада. Навиките и модусот операнди кој Заев го имаше додека беше градоначалник на општина Струмица го пренесе на Илинденска бб, каде го инсталираше својот криминален картел. Скандалите поврзани со мито, корупција, хедонизам и непотизам секојдневно ја тресат македонската […]

Прочитај повеќе

Најгоре