Соопштенија

Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да изгради некој проект, треба да си даде оставка веднаш

Соопштение до јавноста Почитувани, Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко. Денес во главниот град не е главна тема правење на булевари, паркови, водоводи и канализации, туку главен проблем стана рутинско прскање против комарци. Петре Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да […]

Прочитај повеќе

Лажната декларативната заложба за борбата против корупцијата на владата на СДСМ и Заев е препознаена и од ГРЕКО и од граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Целата власт е насочена само кон заштита на криминалот и корупцијата за која сведочи и домашна и меѓународна јавност. Аболициран и помилуван властодржец на чело на тело за реформи на правосуството, кој во меѓувреме […]

Прочитај повеќе

СДСМ е партија што го измисли криминалот и корупцијата во Македонија и нема никакво право ниту кредибилитет да зборува за корупција

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ е партија што го измисли криминалот и корупцијата во Македонија и нема никакво право ниту кредибилитет да зборува за корупција. Наместо СДСМ да се става во заштита на криминалот на Шеќеринска, Шапуриќ и Царовска […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја понижи државата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Славица Шуманска – Митева Секојдневните прес конференции за правдање на капитулантскиот договор за промена на името, неможат и нема  да го сменат фактот дека СДСМ го потпиша најштетниот договор за Република Македонија во нашата современа историја како држава. СДСМ прифати промена на името за севкупна употреба, […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на одбележувањето на споменот за 5-те струмички студенти

“Беласицо крикни и заплачи, за петте твои синови. Пецев, Белев, Јарамов, Топчев и Костуранов. Нивната крв младешка ги натопи твоите дрвја столетни. И Македонија низ својот пат кон вечноста, секогаш да ги памети петте струмички студенти во илјада деветсто педесет и првата стрелани”…. -Нека им е вечна славата на овие Македонски синови стрелани пред 67 […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Ниту едно алиби соопштение на СДСМ нема да го покријат или оправдаат капитулантското дело на Зоран Заев изразено преку штетниот договор со Грција. ВМРО-ДПМНЕ единствено одговара пред граѓаните на Република Македонија и се води согласно нивните интереси. СДСМ и Зоран Заев треба да знаат дека ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Главната пречка за напредок се Зоран Заев и неговата клептоманска влада

Соопштение до јавноста Македонија е држава на многу проблеми, а изворот на сите тие проблеми е криминалната и коруптивна влада. Не само што Заев и СДСМ не се борат против корупцијата, туку криминалниот картел сместен на „Илинденска бб“ стана главното дувло на корупцијата во Македонија. Македонија за прв пат во историјата доби негативен извештај од […]

Прочитај повеќе

Единствено нешто на што е посветена Владата е криминално прелевање на државните пари во џебовите на министрите

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на Влада на Република Македонија Единствено нешто на што е посветена Владата е криминално прелевање на државните пари во џебовите на министрите преку компаниите и организациите на нивните соработници. Анализата со која се фали власта е насочена само кон начините како да го заштити криминалот и корупцијата за […]

Прочитај повеќе

Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги. Во бездна Заев ги повлекува и граѓаните на РM

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Секој ден се повеќе Зоран Заев и СДСМ тонат во своите лаги. Во бездна Заев ги повлекува и граѓаните на Република Македонија. Со договорот што го потпиша Заев на граѓаните им понуди само капитулација. Република Македонија ја остави без минато и историја. Без минато оваа држава […]

Прочитај повеќе

Владата на СДСМ е дувло на корупцијата во државата, а партиските и државните функционери на СДСМ се поим за корумпирани политичари

Соопштение до јавноста Македонија никогаш во својата историја откако е член на групата на држави во борба против корупцијата при Советот на Европа не добила негативен извештај од ГРЕКО. Очигледно е дека Зоран Заев и СДСМ стојат зад криминалот и корупцијата во државата. Причината за тоа е јасна, владата на СДСМ е дувло на корупцијата […]

Прочитај повеќе

Најгоре