Соопштенија

Зоран Заев и неговата криминална банда во владата немаат мандат да менуваат Устав

 Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ   Соочени со волјата на народот, соочени со катастрофалниот одѕив на гласачите, соочени со фактор дека манипулацијата со референдумот не им помина пред гласачите, покрај изборниот поткуп криминалната банда на власт се внесе во […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Сашо Поцков во Гевгелија изгубија над 1.700 гласа што е слика и прилика како завршуваат неодржливите политики градени на лаги

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Андон Сарамандов, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија Почитувани , Граѓаните на општина Гевгелија на 30-ти септември испратија јасна и недвосмислена порака до власта на Социјадемократскиот сојуз, дека го одбиваат и не го одобруваат Договорот од Преспа кој е крајно штетен по македонските национални интереси. Општинскиот Kомитет на […]

Прочитај повеќе

Одлуката на Зоран Заев да ги иницира уставните измени за бришење на Република Македонија е газење на сопствениот народ

Соопштение до јавноста Македонскиот народ избра да не го менува името на државата и националниот идентитет. Одлуката на Зоран Заев да ги иницира уставните измени за бришење на Република Македонија е газење на сопствениот народ, негово потценување и негирање. Мора Заев да е страшно уценет за криминалите што ги има сторено штом се откажува од […]

Прочитај повеќе

Секој обид за насилно туркање на договорот од Преспа во Собрание е силување на волјата на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на прес-конференциите на Миле Бошњаковски и Фросина Ременски Зоран Заев нема легитимитет да го  менува Уставот за да го смени уставното име на Република Македонија. Зоран Заев нема легитимитет да ги менува идентитетот, историјата, културата и традицијата на Република Македонија. Покрај сите нерегуларности, заплашувања, поткупувања и полнење на кутии граѓаните […]

Прочитај повеќе

Денеска јавноста увиде дека партискиот суд ја дели правдата врз основа на политички нарачки, а не врз основа на докази

Соопштение до јавноста Јавноста денеска повторно беше сведок како функционира партиски суд, кој ја дели правдата не врз основа на докази туку врз основа на политички нарачки. Сите сведоци повикани токму од страна на специјалното јавно обвинителство, сведочеа против конструкциите врз кои што беше граден предметот. Ниту има материјална штета, ниту воопшто постои кривично дело. […]

Прочитај повеќе

Филипче со тоа што ја префрла вината на тендерската комисијa говори дека се фатени во длабок скандал

 Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Венко Филипче Министерот за здравство Венко Филипче со тоа што ја префрла вината на тендерската комисија и сака да го прикаже за бирократски, а не криминален престап, говори дека се фатени во длабок скандал. Не е ниту нормално ниту вообичаено ќерката директорка да даде тендер на таткото бизнисмен […]

Прочитај повеќе

Додека граѓаните мака мачат со секојдневните проблеми, Шилегов времето за работа го користи за разгледување и купување на викендички вредни неколку десетици илјади евра

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата  на Ирена Попова Петре Шилегов во овие 10 месеци не изработи апсолутно ништо. Нема ниту еден проект со кој ќе се пофали пред жителите на Град Скопје. Наместо Шилегов и СДСМ неспособноста да ја префрлаат на друг, треба да ги засукаат ракавите […]

Прочитај повеќе

Скандалот со тендерите од ќерка за татко во здравството, не смее да помине без реакција од државата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Ќерка на татко доделува милиони евра на тендер, власта дефокусира, а ОЈО си тера „по допрен глас“ за се’ само не за најочигледните примери за можности за криминал и корупција. Ова е случај каде ќерката директор на здравствена установа доделува тендерот од […]

Прочитај повеќе

Министерството за внатрешни работи СДСМ го претвори во институција за потсмев

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на изјавата на Сергеј Попов Министерството за внатрешни работи СДСМ го претвори во институција за потсмев. Институција која наместо да ги штити граѓаните, се претвори во туристичка агенција, која после турите за Грција сега организира тури со службени возила кои патуваат и за Охрид. […]

Прочитај повеќе

Бидејќи е констатирана одговорност, Велковски и Спасовски кривично да одговараат за злоупотреба на службената должност и да не се кријат зад коалициските пазарења

Соопштение до јавноста Почитувани, Констатирана е одговорност и злоупотреба на доскорешниот директор на БЈБ, Лазе Велковски. Политичката одговорност нема никакво значење без понесување на правна одговорност, односно Велковски и министерот Спасовски како негов надреден мора да одговараат и кривично поради веќе признаената и констатирана злоупотреба на службена должност. Владата на СДСМ да не се затскрива […]

Прочитај повеќе

Најгоре