Соопштенија

Преку 500.000 луѓе не можат да се прехранат, а Заев ги убедува дека во Македонија тече мед и млеко

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Инвестиции има само во приватните компании на Зоран Заев и картелот околу него кој енормно се богати. Додека тие се фалат со измислени работи, граѓаните стануваат се посиромашни и погладни. Преку 500.000 луѓе не можат да се прехранат, а Заев ги убедува дека во Македонија тече […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Зоран Заев се рак за македонското здравство

СДСМ и Зоран Заев се рак за македонското здравство. СДСМ е партијата која парите во здравството, наместо за реновирање на болници, градење на нови или набавка на опрема за здравствените установи, ги троши за непродуктивни работи. Единствено што јавноста ќе го памети во 2018 година од Венко Филипче е обидот да додели тендер од 35 […]

Прочитај повеќе

Заев и 80-те очајни пратеници не добиле глас и мандат за реализација на антидржавните политики

Соопштение до јавноста Зоран Заев и 80-те очајни пратеници не добиле мандат да го бришат името, идентитетот, историјата, традицијата и културата. Ниту тие од СДСМ и владејачката коалиција, ниту оние кои го поддржаа Заев а беа избрани на листите на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, не добиле глас за реализација на антидржавните политики. […]

Прочитај повеќе

Заев мора да ги продава државните и национални интереси за да ги покрие криминалните тендери преку кои Вице и Кочо ги ограбуваат граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев За луѓе кои немаат никакви чувствува кон македонскиот идентитет, историја традиција и култура, нема ништо болно и тешко во бришење на името Република Македонија. За мнозинството Македонци ова претставува национален срам и предавство. Зоран Заев нема проблеми еден ден да гарантира дека нема да го […]

Прочитај повеќе

СДСМ и нејзиниот лидер Зоран Заев со уцени, корупција и закани прегазија се, па и европските вредности во кои лажно се колнат

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Да се гарантира дека нема да се менува Уставот бидејќи тој бил одличен и европски, а потоа истиот да се брише, не е европска вредност туку шверцерска и измамничка особина. Да се брише сопственото […]

Прочитај повеќе

Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го менуваат Уставот, да го бришат името Република Македонија и да го менуваат идентитетот

Соопштение до јавноста Зоран Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го менуваат Уставот, да го бришат името Република Македонија и да го менуваат идентитетот. Зоран Заев и неговите 80 очајници не добија поддршка ниту на референдумот да ја бришат историјата, традицијата и културата на Република Македонија. СДСМ и Зоран Заев […]

Прочитај повеќе

Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го менуваат Уставот, да го бришат името Република Македонија и да го менуваат идентитетот

Соопштение до јавноста Зоран Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го менуваат Уставот, да го бришат името Република Македонија и да го менуваат идентитетот. Зоран Заев и неговите 80 очајници не добија поддршка ниту на референдумот да ја бришат историјата, традицијата и културата на Република Македонија. СДСМ и Зоран Заев […]

Прочитај повеќе

Во страв да се соочи со почитување на волјата на народот СДСМ очајно посегнаа кон силување на институциите, државата и граѓаните

Соопштение до јавноста Тоа што се случи вчера вечер во Собранието на Република Македонија беше срам каков што светот не видел. Зоран Заев и криминалниот картел на власт покажаа дека за нив ништо не значат демократските вредности и  волјата на народот  и дека оваа гарнитура на власт се архетип на корупција, уцени и закани. Вчера […]

Прочитај повеќе

Го повикуваме ЈО да поведе истрага за сите закани и притисоци кон пратениците, а кои оневозможуваат непречено изјаснување

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Специјалците и борбените коли кои цел ден во полна борбена готовност седат пред собранието ги праќаат Зоран Заев Оливер Спасовски. Сомнителни карактери постојано кружат околу највисокиот законодавен дом, а седницата постојано се откажува се додека не вродат со плод „убедувањата“ на пратениците. Никаде во […]

Прочитај повеќе

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ апелира до надлежните, особено до ЈО да ги испитаат наводите за притисоци и уцени врз пратеници

Соопштение до јавноста Согласно Член 68 став 4 од Деловникот на Собранието на Република Македонија, седницата на Собранието трае од 11 до 18 часот освен ако со писмо Претседателот на Собранието не одлучи поинаку. До овој момент, 18:30, немаме никакво известување и се смета дека денешната седница е завршена. Пратеничката група апелира до надлежните институции, […]

Прочитај повеќе

Најгоре