Соопштенија

Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Зоран Заев Стево Пендаровски е докажан губитник кој повторно ќе биде поразен. Пендаровски знае дека не поминува кај граѓаните и дека е само жртвено јагне на Зоран Заев и СДСМ. Денес не бираа делегатите на СДСМ, денес само кренаа рака по нарачка на Заев и Али Ахмети. […]

Прочитај повеќе

Во секоја една од нас лежи една Параскева од драмите на Горан Стефановски, една Велика од безвремениот Пиреј на Петре. М. Андервски една Арбулика од Чинго, Чашулевата Магда

Соопштение до јавноста На 18-тата годишна Конференцијата на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ што се одржа денеска во Македонската опера и балет се обрати претседателката г-ѓа Благица Ласовска. Таа ги поздрави присутните на конференцијата, а упати посебен поздрав до како што рече „моите лавици, членките на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, горди и храбри жени“. Ласовска посочи […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е само бледа копија на Заев – извршител на антидржавни политики

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е нов Зоран Заев, човек што манипулира, лаже и навредува. На Република Македонија не и е потребен нов Заев како претседател. Република Македонија има потреба од честит човек со интегритет. Граѓаните не сакаат да имаат кандидат за претседател кој ги нарекува стока. СДСМ го понижува народот, ако мисли дека граѓаните […]

Прочитај повеќе

Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Владата на Република Македонија, која се однесуваше на тема економија Владата на Заев e заинтересирана само за криминални тендери, а не за развој на економијата. Заев и криминалниот картел околу него ја завршија година со убедливо најнизок раст на БДП и во Регионот и во Европа. Тоа […]

Прочитај повеќе

Додека власта се фали колку е розева сликата во економијата, половина милион граѓани во Република Македонија живеат под прагот на сиромаштија

Соопштение до јавноста – реакција на интервјуто на Кочо Анѓушев Странските директни инвестиции (СДИ) во 2018 година се за 4 пати помали од истите во 2008 година. Анѓушев манипулира со граѓаните. Од бројката од 624 милиони евра со која се фали власта, над 400 милиони евра се реинвестирана добивка, додека само 200 милиони евра се […]

Прочитај повеќе

Наместо подобар живот донесоа повисоки даноци, нови проблеми и беспарица

  Соопштение до јавноста Со СДСМ Македонија назадува. Првиот месец оваа година со само 1% реализирани капитални инвестиции покажува дека и оваа година нема да нови проекти и раст. Катастрофално лошото менаџирање со државата се гледа на секое поле. Со оваа власт за првпат во историјата јавниот долг надмина 5 милијарди евра и е над […]

Прочитај повеќе

Спасовски да одговори дали Пендаровски е следен од странските служби

Стево Пендаровски губи, тој знае дека не ја ужива довербата на граѓаните, па се труди да зборува за се само не за вистинските проблеми на граѓаните. Власта молчи два дена откако Стево Пендаровски излезе и кажа дека е следен од странси служби. Никој од МВР не кажува дали Пендаровски е следен и од кого и […]

Прочитај повеќе

Владата е обезличена, со изгубен кредибилитет- видлива е нејзината неспособност и запрепастувачко незнаење

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на партијата. Мицкоски посочи дека Охрид е на маргините на вниманието на власта, дека нема перспектива и нема нови инвестиции. Власта предводена од СДСМ се служи со манипулации […]

Прочитај повеќе

Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Драган Тевдовски Заев и Тевдовски за две години ја задолжија државата за нови половина милијарда евра. Расипништвото на СДСМ предизвика јавниот долг за првпат во историјата да надмине 5 милијарди евра и 50% од БДП. СДСМ ја презадолжува државата и сериозно ја нарушува солвентноста. Додека власта руши […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес во канцеларијата на преставништвото на ЕУ оствари работен ручек со Европаратениците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски денес (1 март 2019-та година) заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николоски во Скопје, во канцеларијата на преставништвото на Европската Унија остварија работен ручек со Европаратениците Едуард Кукан, Кнут Фленкенштајн и средба со европратениците Кристијан Дан Преда, Илхан Коучук, и евроамбасадорот Самоил Жбогар. На средбата претседателот Мицкоски ја […]

Прочитај повеќе

Најгоре