Соопштенија

Проектираните приходи од глоби во 2019 се исти како и во 2018, власта манипулира

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Проектираните приходи од глоби и судски и административни такси во буџетот за 2019 година е ист како и во буџетот за 2018 година. Имено за 2019 година се предвидени приходите од  ставката глоби и такси да изнесуваат 2.093.032.000, додека во 2018 година во однос на истата […]

Прочитај повеќе

Спасовски е најнеспособниот министер за внатрешни работи кој Република Македонија некогаш го имала

Соопштение до јавноста Оливер Спасовски мора да си замине од функцијата. Неговата неспособност граѓаните ја плаќаат со сопствените животи, а неговата соработка со криминалците ја парализираат полицијата и овозможуваат убијци и насилници да се шетаат слободно. Во неговиот мандат, први соработници рекетираа и оддаваа посебни истражни мерки, а сега продолжуваат неказнето да работат. Во неговиот […]

Прочитај повеќе

Додека граѓаните се борат за парче леб, државната каса служи за исплата на партиските послушници на Заев

Соопштение до јавноста Македонската економија е пред колапс. Заради неспособната и криминална власт, предводена од аболицираниот Заев македонската економија повеќе од две години е во слободен пад. Владата на Заев е заинтересирана само за криминални тендери, грантови и субвенции кои завршуваат во џебовите на партиските пајташи од СДСМ. Додека граѓаните се борат за парче леб, […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ( 4 март 2018-та година) оствари средба со помошникот државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба во државата, како и реализацијата на стратешките цели на државава. Мицкоски посочи дека власта во овие моменти спроведува злоупотреба […]

Прочитај повеќе

Македонија е пред целосен економски колапс, а за тоа виновни се СДСМ и Зоран Заев

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Република Македонија е пред целосен економски колапс, а за тоа виновни  се СДСМ и Зоран Заев. СДСМ и Заев единствено водат грижа за личните криминални  бизнис тендери, но не и за развој на економијата. Заев, Тевдовски и Анѓушев ја уништија македонската економија. 2018 година Република Македонија […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски мора да изгубат за Македонија да тргне напред

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Граѓаните знаат дека Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев. Затоа што и двајцата лажат, забораваат, негираат. Македонските граѓани не забораваат дека Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Гостивар: Граѓаните ќе го победат Заев и Пенадровски и сите црни сценарија кои ги пишуваат на Бихаќка

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар. Мицкоски од граѓаните побара масовно да се излезе на 21 април и да се даде целосна поддршка на кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, односно како што рече тој […]

Прочитај повеќе

Власта не е способна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните во државата

Соопштение до јавноста За три дена три убиства во Република Македонија. Власта потфрли и е неспособна да го гарантира мирот и безбедноста на граѓаните. Зоран  Заев и Оливер Спасовски ги претворија улиците низ градовите во државата во воени боишта, никој не е сигурен за својот живот. На 2 март е извршено убиство на средновечен маж […]

Прочитај повеќе

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со голема поддршка за кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова

Соопштение до јавноста На денешната редовна седница на Централниот комитет на УМС  на ВМРО-ДПМНЕ,  се  обрати кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, која имаше прилика да се претстави пред ЦК, кој изрази недвосмислена поддршка за истата. ЦК на УМС на ВМРОП-ДПМНЕ констатираше дека власта ја води државата во погрешна насока, политиките се катастрофални […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира

Соопштение до јавноста – реакција на обраќањето на Стево Пендаровски Стево Пендаровски е копија на Зоран Заев, лаже, заборава, негира. Пендаровски пред пет години тврдеше дека не може да се менува името на државата без државен консензус, за сега да е дел од опција која го смени името со политички договор. Името не може да […]

Прочитај повеќе