Соопштенија

Криминалната власт на СДСМ и Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани

Соопштение до јавноста Криминалната власт на СДСМ и Зоран Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани. Додека државата се наоѓа на економското дно, функционерите на криминалниот картел се богатат на грбот на граѓаните користејќи државни грантови, тендери и ги вработуваат своите блиски во државните институции за плати кои обичните граѓани […]

Прочитај повеќе

Граѓаните нема да ја дадат довербата на Пендаровски кој го навредуваше сопствениот народ , а сега кампањата ја почнува со лаги

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓани во Општина Тетово. Мицкоски исто така го посети и оствари средба и со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово. Мицкоски пред граѓаните нагласи дека граѓаните во Република Македонија се потешко живеат бидејќи оваа влада единствено што знае е да […]

Прочитај повеќе

За неспособноста на оваа власт говори податокот што Македонија 2018 ја заврши со најслаб раст на БДП во Европа

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За штетните економски политики на оваа власт доволно говори фактот дека Македонија минатата година ја заврши со најслаб раст на БДП во Европа и во регионот. Граѓаните чиј стандард опаѓа најдобро го чувствуваат по својот грб и по својот џеб неработењето на оваа власт. Над 500 […]

Прочитај повеќе

Пропаѓањето на здравствениот систем ќе запре само кога Филипче и картелот ќе си заминат од власт

Соопштение до јавноста Венко Филипче е најсериозна болест за македонското здравство. Вчера почина девојче на возраст од две ипол години од наводна бактериска инфекција. Во изминатиот период починаа неколку лица од грип, а се уште нема прогласено епидемија. Епидемијата од морбили коси низ целата земја, а одговорност за катастрофалното справување со ситуацијата нема. Раководењето на […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Амбасадорот на Република Полска во Република Македонија, Војциех Тицињски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (6 март 2019-та година), оствари средба со Амбасадорот на Република Полска во Република Македонија, Војциех Тицињски. На средбата се разговараше за актуелните политички и економски случувања во Република Македонија, како и политичкиот прогон кој го спроведува власта кон политичките неистомисленици. Главниот проблем во државата е недостатокот на правдата и […]

Прочитај повеќе

Заев денес повторно ги понижи жените во Македонија, особено членките на неговата партија, со самиот факт што повторно ги лажеше и манипулираше

Соопштение до јавноста – реакција на говорот на Зоран Заев Зоран Заев денес повторно ги понижи жените во Македонија, особено членките на неговата партија, со самиот факт што повторно ги лажеше и манипулираше. Владата која што тој ја води потфрли на секое поле, освен во криминалот, корупцијата, непотизмот. Реалноста е дека економскиот раст на Македонија […]

Прочитај повеќе

На Република Македонија не и треба нов Зоран Заев кој ќе работи спротивно на интересите на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Александар Кирацовски Стево Пендаровски е нов Зоран Заев, лаже, заборава, негира. Пендаровски е човек кој не може да биде претседател. Пендаровски е човек без став, тој пред само пет гопдини велеше дека името не може да се смени без национален консензус, сега истото го заборави и […]

Прочитај повеќе

Власта ја води Република Македонија кон економски колапс

Соопштение до јавноста Власта ја води Република Македонија кон економски колапс. Тевдовски и Заев вчера, на месец и половина пред избори не задолжија за нови 130 милиони евра. Каде ќе завршат овие 130 милиони евра и зошто ова задолжување се врши пред избори? Дали станува збор за изборна корупција? СДСМ ја носи државата кон презадолженост. […]

Прочитај повеќе

Граѓаните живеат во беда и сиромаштија поради неспособноста на криминалната влада на Заев и СДСМ

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на ОК ВМРО-ДПМНЕ Куманово, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на партијата Мицкоски пред присутните  истакна дека во моментот граѓаните се соочуваат со голем притисок и уцени од страна на актуелното раководства на владата на СДСМ и Заев нарекувајќи […]

Прочитај повеќе

СДСМ создаде хаос во земјоделието, субвенциите се намалени, исплатата доцни, а откуп нема

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев СДСМ повторно лаже. Во време на ВМРО-ДПМНЕ министерството за земјоделство давало под закуп на државно земјоделско земјиште за инвестициски проекти во преработувачки капацитети и примарно земјоделско производство. Владата на ВМРО-ДПМНЕ во 2006 година за првпат во историјата на Република Македонија овозможи за достапност на земјоделско […]

Прочитај повеќе