Соопштенија

Заев вечерва покажа зошто не треба да биде премиер на Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев Зоран Заев се фали со она од кое граѓаните се срамат. Граѓаните се понижени со договорот од Преспа, а Заев се гордее. Граѓаните се срамат од постапките на Заев и се понижени, а тој се гордее, затоа што ја понижи државата. Зоран Заев е главен […]

Прочитај повеќе

Пендаровски тврдењето дека е следен сега го релативизира до мера на баналност што покажува дека се плаши од изборен пораз

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Стево Пендаровски Стево Пендаровски манипулира со јавноста. Тврдењето дека е следен сега се обидува да го релативизира до мера на баналност и со тоа покажува само дека се плаши од изборен пораз па е принуден да се бламира, со тези кои би ги користел како алиби. Оливер […]

Прочитај повеќе

Криминалниот картел на власт предизвика катастрофа и крах на економијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот картел на власт предизвика катастрофа во економијата. Тие за две изминати години имаат просечен раст на БДП од 2,05%, убедливо најнизок во регионот и Европа. Македонија со овој криминален картел на власт забележи пад од 37 места на Форбс листата за водење бизнис, а на […]

Прочитај повеќе

Заев и власта ги знаат пресудите и казните кои ќе бидат изречени уште пред и официјално да бидат прочитани

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата  на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Случајот 27-ми април е политички монтиран процес. Власта врши политички прогон и ги шиканира неосновано обвинетите, доказ за тоа е и неоснованото апсење на Митко Чавков и негово приведување непосредно пред да биде изречена пресудата. Јавноста […]

Прочитај повеќе

Расипничката власт на СДСМ и аболицираниот Заев ја направија Македонија најсиромашна држава во регионот и Европа

Соопштение до јавноста Со СДСМ на власт македонската економија е пред целосен колапс, сите економски параметри бележат падови,  а граѓаните се повеќе осиромашуваат. Додека повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата и не можат да се прехранат,  СДСМ и нивните функционери единствено се грижат за своите бизниси и да згрижат што е можно […]

Прочитај повеќе

Субвенционирањето на електрична енергија од фотоволтаични електрани e уште една брзоплето спроведена реформа која може да донесе штета со несогледиви последици

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Кочо Анѓушев А, можеше да биде квалитетен проект! Почитувани, за жал можеме да констатираме дека дрвото кога е криво насадено, ќе продолжи да расне криво. Најновиот доказ за тоа е т.н. државно субвенционирање на електрична енергија произведена од фотоволтаични електрани. Дрвото е криво насадено уште во […]

Прочитај повеќе

СДСМ манипулира и лаже – Граѓаните многу добро на своја кожа ги чувствуваат погрешните економски политики на власта

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ манипулираат и лажат со јавноста.  Граѓаните многу добро на своја кожа ги чувствуваат погрешните економски политики на власта. Реалноста е дека државата предводена од СДСМ на економски план крахира.  Доколку навистина имаше некаков економски успех немаше да се зголемува  сиромаштијата и повеќе од  500.000 граѓани […]

Прочитај повеќе

СДСМ соочена со падот на рејтингот и својата неспособност очајнички со манипулации се обидуваат да се оправдаат за епидемијата на непотизам

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ соочена со падот на рејтингот и својата неспособност очајнички со манипулации се обидуваат да се оправдаат за епидемијата на непотизам на врвот од власта која што владее во Македонија. Имено тие наместо да мачкаат очи на јавноста треба да одговорат како е возможно во само […]

Прочитај повеќе

Заев ја посрамоти државата и го нарече најгрозоморниот настан во историјата на човештвото – Холокаустот – еврејска традиција

Соопштение до јавноста Зоран Заев по втор пат ги наруши односите на Република Македонија со Израел. Заев ја посрамоти државата и го нарече најгрозоморниот настан во историјата на човештвото – Холокаустот – еврејска традиција. Власта не успеа да го сокрие срамот. Медиумите од целиот регион експресно ја пренесоа веста и Република Македонија повторно беше најактуелна […]

Прочитај повеќе

Она што власта го нуди како иднина всушност се кадри од минатото, поврзани со транзицијата и сите криминали на актуелната власт

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Велес. Мицкоски на средбата со граѓаните  посебен акцент стави на криминалиите и корупцијата кои што ги прави актуелното раководство на СДСМ и Зоран Заев, нарекувајќи ги кадри од минатото кои се поврзани со транзицијата […]

Прочитај повеќе