Соопштенија

Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на сите кои мислат поинаку

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава. Заробена од заевизмот, систем на владеење кој ја укина правната држава и владеењето на правото во Македонија. Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на сите кои мислат поинаку. Оние кои први го кренаа гласот против оваа одродена и криминална власт, станаа […]

Прочитај повеќе

Мицкоски од Неготино: Претседателските избори се неповторлива шанса за пораз на заевизмот

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Неготино. На  средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 април. Целта на ваквото брутално погазување на правото е внесувањето на страв, што впрочем е […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ја посети компанијата „Ми Комерц“ во Кавадарци

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општина Кавадарци. Мицкоски ја посети Ми Комерц компанија која се занимава со трговија и производство на алуминиумска браварија. Тој на средбата со сопствениците истакна дека развојот на компаниите е тесно поврзан со економските политики кои ги спроведува државата, но за жал во […]

Прочитај повеќе

Kолку СДСМ се грижи за земјоделието говори фактот што откако се на власт Македонија има пад во земјоделскиот сектор

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ За тоа колку СДСМ се грижи за земјоделието говори фактот што откако се на власт Македонија има пад во земјоделскиот сектор. ДЗС потврди дека земјава во 2018 година споредено со 2017 година бележи пад од 5% во земјоделието, а во 2017 година во однос на 2016 […]

Прочитај повеќе

СДСМ застанаа зад криминалот на Спасовски и со тоа ги одобрија нерасчистените убиства и грабежите кои станаа редовна појава низ Македонија

Криминалната власт на чело со Зоран Заев вчера застана зад криминалот на Спасовски. СДСМ не ја поддржа интерпелацијата на Спасовски и со тоа ги одобри нерасчистените убиства, грабежите и запалените автомобили, кои станаа редовна појава низ улиците на Скопје и градовите ширум државата. Спасовски уште од самото назначување го започна својот мандат криминално. Потроши 1 […]

Прочитај повеќе

Криминалниот картел на Заев и СДСМ докажа дека е неспособен да донесе подобар стандард за граѓаните на Република Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалниот картел на СДСМ и Зоран Заев докажа дека е неспособен да донесе подобар стандард за граѓаните на Република Македонија. Со СДСМ на власт македонската економија крахираше и го допре дното. Во време кога државите од регионот и Европа доживуваат ренесанса, Македонија има најниски плати и […]

Прочитај повеќе

Извештајот на Стејт Департментот е доказ за политичкиот прогон во земјава

Соопштение до јавноста Република Македонија е држава со ограничена независност на судството, констатираше Стејт Департментот. Условите во затворите и притворите се сурови, нехумани и деградирачки. Извештајот на Стејт Департментот е доказ за политичкиот прогон во земјава. Притворањето на  Митко Чавков со лажна службена белешка и измислени обвинувања, два дена пред изрекување на пресудата е преседан […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на државата и актуелната општествена и политичка состојба. Мицкоски го нагласи недостатокот на владеење на правото и правната држава како суштински елемент […]

Прочитај повеќе

Во време на глобално поволна економска клима, растот на БДП и на платите во Македонија е најмал во регионот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Во време на глобално поволна економска клима, растот на БДП и на платите во Македонија е најмал во регионот.  Залудно СДСМ лаже и ја манипулира јавноста. Граѓаните на своја кожа ги чувствуваат нивните погрешни економски политики. Фактите говорат дека македонската економија со СДСМ го допре дното. […]

Прочитај повеќе

Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на неговите неистомисленици

Соопштение до јавноста Македонија е заробена држава, заробена од заевизмот, систем на владеење кој ја укина правната држава и владеењето на правото во Македонија. Мафијашкото владеење на Зоран Заев и неговиот клан се базира врз политичкиот прогон на неговите неистомисленици. Оние кои први го кренаа гласот против оваа одродена и криминална власт, станаа првите жртви […]

Прочитај повеќе