Соопштенија

Бранот на промени е тргнат, Македонија бара правдина

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференција на Стево Пендаровски Граѓаните вчера ги поразија антидржавните политики на Заев и Пендаровски. Граѓаните порачаа дека не поддржуваат криминал, корупција и непотизам. Гордана Сиљановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ ги поразија СДСМ, ДУИ и уште 30-тина партии кои застанаа зад Пендаровски. Бранот на промени е тргнат. Македонија бара право […]

Прочитај повеќе

Македонија има нова реалност, власта е во слободен пад, граѓаните кажаа дека сакаат право и правдина

Соопштение до јавноста Вчеравечер Македонија победи. Граѓаните сплотени без страв кажаа дека сакаат право и правдина. Гордана Сиљановска Давкова ја доби мнозинската поддршка од граѓаните. Народот вчера ги победи сите остатоци од транзицијата. Антидржавните политики и криминалот вчера беа поразени. Од денеска Македонија има нова реалност. Власта е во слободен пад. Никој повеќе не се […]

Прочитај повеќе

Иден претседател е професорката Сиљановска Давкова, бескомпромисен борец за правото и правдината, заштитиник на законите и Уставот

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Штип. Мицкоски пред пристутните истакна дека секогаш Штип бил посебна инспирација, и дека секогаш Штип и штипјани знаеле да изберат, така и вечерва Штип потврдува она што се слуша секаде во Република Македонија, иден претседател е професорката Гордана […]

Прочитај повеќе

Идниот претседател, професорката Сиљановска Давкова ќе ги врати владеењето на правото и правната држава

Соопштение до јавноста Вечерва  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на митинг пред граѓаните од општина Пробиштип . Мицкоски кажа дека СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања. Не се овие само претседателски избори затоа […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик

Соопштение до јавноста ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик и Законот за спречување на корупција и судир на интереси. Првиот се однесува на одлуката за измена на детален урбанистички план во општината Ѓорче Петров, каде локалната власт на СДСМ уништува парк […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев, Стево Пендаровски и СДСМ се промотори и заштитници на криминалот. Зоран Заев е единствениот политичар три пати аболициран за криминал, а Пендаровски единствениот кандидат кој што јавно признава дека е 102,5% ист со аболицирани криминалци. Затоа партијата привлекува на митинзи луѓе како Бајруш Сејдиу […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски се во паника. Свесни дека губат во недела, посегнуваат по тоа што единствено го знаат, криминал и измами. Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните. Јавното обвинителство молчи и со тоа создава огромен сомнеж дека власта го користи овој момент за прикривање докази. Доказ […]

Прочитај повеќе

Насекаде низ Македонија се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев им дојде крајот

Сооптение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри и средби со илјадници граѓани, тоа што насекаде се зборува е дека иден претседател ќе биде професорката Сиљановска Давкова, а на СДСМ и Заев  им дојде крајот, […]

Прочитај повеќе

Дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја и да одговараат за сите криминали и злодела

Соопштение до јавноста  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Кратово. Мицкоски пред присутните истакна дека дојде време овие политички измамници од врхушката на СДСМ чело со Зоран Заев да заминат во политичка историја, политичка пензија, која нема да им биде мирна затоа што од прв до последен […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски го манипулираат, навредуваат и понижуваат народот во Република Македонија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Ранковце, каде што кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни политичарите како Заев и Пендаровски кои го манипулираа, навредуваат и понижуваат народот во […]

Прочитај повеќе

Најгоре