Прес

Јавно обвинителство не презема ништо околу пријавата која е поднесена поради основано сомнение дека за референдумот се злоупотребени над 50.000 гласови

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Изминуваат шест месеци откако до Јавното обвинителство е доставена Кривична пријава за повеќе од 200 лица, претседатели, членови и нивни заменици на избирачки одбори, заради основано сомнение дека на референдумот на 30-ти септември минатата година биле злоупотребени над 50.000 гласови, односно за […]

Прочитај повеќе

Јавното обвинителство нема никаква реакција за кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ пред шест месеци против Зоран Заев

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,  Точно шест месеци Јавното обвинителство нема никаква реакција, соопштение, информации, што е сработено и дали воопшто е постапено по Кривичната пријава која што ја поднесе ВМРО-ДПМНЕ против премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, кој што јавно на митинг во Крива Паланка […]

Прочитај повеќе

Право и правда во Македонија веќе не постојат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за политичка пресметка со сите кои мислат поинаку. Зоран Заев и Стево Пендаровски се исплашени од граѓаните. […]

Прочитај повеќе

Четири месеци нема ништо од наводната истрага за што се прислушувани 70 јавни обвинители

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Четири месеци минаа, а нема одговорност ниту одговор, кој и за што две години прислушкувал во Јавното обвинителство! Четири месеци нема ништо од наводната истрага за што се прислушувани 70 јавни обвинители, ниту каде завршиле нивните разговори. Пазете, прислушувана е комуникација преку […]

Прочитај повеќе

Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Петре Шилегов нема намера да се откаже од труењето на Скопјани. Бизнис интересите на Шилегов очигледно му се поважни, отколку здравјето на граѓаните на Скопје. Петре Шилегов сеуште не одговори дали нов партнер на градот во бизнисот со рециклажа на опасен отпад […]

Прочитај повеќе

Зоран Заев е човек без образ кој лаже и се обидува да профитира од туѓи трагедии

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Никола Младенов не бил убиен. Тогашните органи на истрагата НЕ прикривале никого. Напротив, професионално ја завршиле работата и ја утврдиле фактичката состојба. Зоран Заев е ликот кој бесрамно лажел и се обидел политички да профитира од трагичната несреќа. Нечовечно и некрофилски ги манипулираше семејството, пријателите и […]

Прочитај повеќе

Додека не ги исправиме политичките нарачки и прогони нема да има ниту правда ниту мир

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ветуваа кога дојдоа, овие измамници од владата на чело со оној деспотот дека од Македонија ќе направеле успешна приказна. Дека ќе имало правдина за секого, дека немало правда, немало мир, а тие кога ќе дошле ќе имало и правда ќе имало и мир. Правда ли е […]

Прочитај повеќе

Последиците од заевизмот се чувствуваат во Свети Николе и во Штип

Изјава од денешната посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски во Штип Претходно бевме во посета на Свети Николе таму се слави денот Тодорица, одлична посета, многу народ, добра традиција, но за жал се чувствуваат последиците од заевизмот и во Свети Николе и овдека во Штип. Луѓето кои што имаат тезги таму се жалат […]

Прочитај повеќе

Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби сообраќајна незгода во која загина Никола Младенов

Интегрален текст од изјава за медиуми, Маја Славева Зоран Заев ја лажеше јавноста и ја злоупотреби трагичната сообраќајна незгода во која што животот го загуби новинарот Никола Младенов. Зоран Заев срамно манипулираше преку таканаречените бомби квалификувајќи ја трагичната смрт како убиство. Зоран Заев срамно си поигруваше со чувствата на семејството на Никола Младенов, неговите пријатели и […]

Прочитај повеќе

Константин Георгиески претендира да биде татко на градот, а не ги почитува законите на државата

Интегрален текст од изјава за медиуми на Перчо Божиновски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид Почитувани, СДСМ е синоним за криминал, непотизам и неефикасна борба против корупцијата. Законите за СДСМ не важат. В.д. градоначалникот Константин Георгиески не доставил Анкетен лист за имотната состојба. Георгиески ако доставил изјава за интерес тогаш да објасни што крие и зошто […]

Прочитај повеќе

Страна 9 од 22
Најгоре