Прес

Мицкоски: Задоволни сме од текот на кампањата, граѓаните на 21 април ќе изберат жена за претседател на Република Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Најпрвин да ја поздравам македонската јавност. Денеска сме овде повторно заедно со граѓаните на Република Македонија, на Скопје отвораме уште еден штаб за идниот претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова. Премногу сме задоволни од досегашниот тек на кампањата, од она […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта целосно ги злоупотребува институциите за партиски цели

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и неговиот послушник Стево Пендаровски се соочени со пораз од граѓаните. Заев и Пендаровски знаат дека дојде времето да ја платат цената за криминалот, корупцијата и распродажбата на државните и национални интереси во овие две години. Затоа Заев […]

Прочитај повеќе

Пендаровски вчера бесрамно во ТВ интервју изнесе повеќе невистини и уште еднаш го покажа вистинското лице на заевизмот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско интервју изнесе повеќе […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Зошто Заев и Царовска молчат за иселувањето, демографската рецесија и падот на наталитетот од невидени 20 проценти?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со жалење можеме да констатираме дека нема ниту еден единствен збор, ниту еден коментар, ниту еден одговор од страна на Зоран Заев, Стево Пендаровски и Мила Царовска во врска со демографската катастрофа од невидени размери која што се случува […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Македонија буквално умира, бројот на бебиња во јануари е намален за невидени 20 проценти

Почитувани, Месечниот статистички билтен на завод за статистика на Република Македонија изнесе фрапантен, загрижувачки податок за пад на родените бебиња во Македонија во месец јануари во однос на месец јануари минатата година од 19 проценти. Падот изнесува: 2018 година јануари 1.861 бебе. 2019 година јануари 1.512 бебиња. Падот уште еднаш заокружено е од 1.900 бебиња […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: СДСМ тоне во изборно беззаконие и самоволие

Почитувани, СДСМ тоне во својата криминогеност и злоупотреби на власта, тоне во трговијата со влијание, тоне во заштитата на сопственото беззаконие. СДСМ од позиција на власт спроведува самоволие и не го почитува и го крши изборниот законик чии што измени се донесени неодамна заедоно со пратениците на СДСМ. Според Законот во изборен период, кој се […]

Прочитај повеќе

Златко Марин нема ништо реализирано од своите ветувања за во Долно Лисиче

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Гласот за Стево Пендаровски е глас за поддршка на Заев, Марин и Шилегов. Денешната прес конференција е со цел да се потсетиме на нивните лаги. Ветија и излажаа: нова спортска сала, мултинаменски затворен простор за културно-уметнички настани, реконструкција и […]

Прочитај повеќе

Славевски: Со пензиската реформа на Владата во 2019 година пензионерите во просек ќе бидат покуси за минимум 300 до 700 денари во 2019 година

Почитувани, Изминативе неколку месеци од 2019-та година најпрво ги видовме негативните ефекти од воведувањето на прогресивното оданочување односно зголемување на даноците во Република Македонија, каде што на удар беше најкреативниот дел од македонското општество. Деновиве со исплатата на мартовската пензија, пензионерите се уверија во она од што стравуваа дека ќе има минимално речиси никакво усогласување […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Сигурен сум во победата на изборите, Заев да остане на зборот и веднаш потоа да распише предвремени парламентарни избори

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сме во Битола во рамките на предизборната кампања за претседателските избори ќе имаме голем народен митинг овде во Битола. Исто така сум во Пелагонискиот регион ќе имаме митинзи. Во Могила ќе има митинзи, во Новаци, во Демир Хисар така што практично […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски ниту ги интересира држава, ниту државни симболи, ги интересира само заевизмот и заштитата на криминогеноста на оваа власт

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Почитувани, нема разлика меѓу Зоран Заев и Стево Пендаровски. Двајцата ниту ги интересира држава, ниту ги интересира државни симболи, ги интересира само заевизмот и заштитата на криминогеноста на оваа власт. Ниту Заев, ниту Пендаровски не ги интересира што била причината за […]

Прочитај повеќе

Страна 7 од 22
Најгоре