Прес

Арсовски: Горивата достигнуваат највисоки цени, а власта не се откажува од зголемувањето на акцизата за дизел дериватите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Граѓаните во Република Македонија се повеќе осиромашуваат откако СДСМ е на власт. Горивата достигнуваат највисоки цени, а власта не се откажува од зголемувањето на акцизата од 3.5 денари за дизел дериватите. Кога СДСМ дојде на власт дизелот се продаваше на бензиските […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Кадровските списоци на СДСМ ја доведоа администрацијата до 150 илјади вработени, а сега Заев најавува масовни отпуштања на професионалци

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Ова е содржинскиот дел од прес конференцијата. Со жалење можеме да констатираме дека во своето вчерашно интервју Зоран Заев најави масовно,  масовно бркање на луѓе кои што се професионалци и кои што со години и децении работат во јавниот […]

Прочитај повеќе

Митески: Илјадници евра наши пари беа фрлени во вода за приватната забава на Златко Марин на која доживеа дебакл

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дејан Митески, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром Почитувани, Вчера вечер сите бевме сведоци како илјадници евра наши пари беа фрлени во вода, за приватна забава на Златко Марин, посетена од едвај педесетина луѓе. Наместо да сработи нешто корисно за општина Аеродром, градоначалникот веќе две недели се занимава […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски и неговиот тим ја навредуваат кандидатката Силјановска

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Навреди, омаловажувања по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Сиљановска Давкова. Велат, логички у Бардовци треба да оди, и тоа е навреда […]

Прочитај повеќе

Наместо Коцевски да работи за доброто на граѓаните тој продолжува со штетните и погубните политики во Велес

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Славче Радевски Почитувани сограѓани, Повторно сме измамени, изманипулирани и излажани од страна на нашиот градоначалник, господинот Аце Коцевски заедно со мнозинство на советници од СДС. Повторно велешани се соочуваат со црното владеење на нашиот градоначалник, повторно ќе ја почувсвуваат неговата незаинтересираност за потребите на Велешани. Имено, на […]

Прочитај повеќе

Мисајловски со повик до граѓаните: Да излеземе во 19 часот пред Владата на големиот митинг, да се сплотиме и обединиме за една цел, а тоа е Република Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Македонија не може и нема да оди напред се додека Заеви и картелот околу нив енормно се богатат, а народот станува се посиромашен и заминува од нашата земја. Македонија не може и нема да оди напред се додека Заеви ги шират […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Пендаровски лаже исто како Заев, Македонија убедливо е на дното во регионот и во Европа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски вели одиме напред и одлично ни оди. Лаже исто како Зоран Заев. Впрочем самиот вели дека се 102,5% исти. Е па, еве што донесе „блескањето“ на Заев и на Пендаровски. Еве каде се движиме со ваква 102,5% иста политика што ја […]

Прочитај повеќе

Јорданов: Градоначалникот две години ги манипулира жителите на населбата Ново Село

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иван Јорданов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,   Се наоѓаме во Ново Село. Овде градоначалникот, неколку пати до сега во овие две години се сликаше и манипулираше дека интензивно се работи на уредување на коритото на река Отиња и дека истото е во завршна фаза. Во прилог […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Заев спротивно на закон, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Државната комисија за спречување на корупцијата не го гледа тоа што целата јавност јасно го гледа. Антикорупциската комисија не гледа дека Зоран Заев спротивно на законите, во тек на избори распиша огласи за стотици вработувања кои ќе ги плаќаат граѓаните. ДКСК […]

Прочитај повеќе

Страна 6 од 22
Најгоре