Прес

Пендаровски треба да ги аминува сите обезличувања и обесчестувања

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Консултативен референдум е манипулација со народот. Или има референдум или нема. Ова почитувани е став на Стево Пендаровски. Ама кога беше во опозиција. Тогаш паметуваше: Името не може да го смени само со власта ниту пак за судбината на државата треба […]

Прочитај повеќе

Ситуацијата во Преспа никогаш не била полоша, министерот Николовски да не манипулира со земјоделците и да почне да ги решава проблемите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Шуковски, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Општина Ресен Почитувани, Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде,  на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици за негово доаѓање, тој собра храброст  да ги посети  овоштарите во Ресен и Преспа. Денеска се организира и хуманитарна […]

Прочитај повеќе

Демолирањето на просториите на ОK на ВМРО-ДПМНЕ во Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Даниел Павловски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ранковце Почитувани, Зоран Заев и СДСМ се во паника. Демолирањето на просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка, страв од револтот на граѓаните кој е резултат на погубните […]

Прочитај повеќе

Заевизмот повторно нуди стари истрошени ликови, претставувајќи ги како нови

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, „На Македонија и требаат нови лица во политиката кои што ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност. Актуелната власт не` подели на подобни и неподобни, добиваат тие што имаа партиска […]

Прочитај повеќе

Заев е очаен и го жртвува докажаниот губитник Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржавните и на криминалните политики, па одлучи заедно со неговите партнери да го жртвува докажаниот губитник Стево Пендаровски. Стево Пендаровски е тажен избор кој покажува […]

Прочитај повеќе

Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев. Истиот тој Зоран Заев кој ветуваше професионална администрација, истиот тој Зоран Заев кој обвинуваше за наводна партизација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, сега потврдува дека преку СДСМ откако […]

Прочитај повеќе

Преименувањето на Македонската радио телевизија е доказ дека Заев и СДСМ не го сочуваа институционалниот идентитет

 Интегрален текст од изјава за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Грција ја има ЕРТ (Елиники Радиофониа Тилеораси), Србија ја има РТС (Радио Телевизија Србија), Бугарија ја има БНТ (Бугарска Национална Телевизија), Албанија ја има РТШ (Радио Телевизиони Шкиптар), Косово ја има  РТК (Радио Телевизиони Косова), Велика Британија ја има Би – Би – Си (Бритиш Броадкестинг […]

Прочитај повеќе

Спасовски да одговори дали е способен да ги заштити претседателските кандидати и да обезбеди фер и демократски избори

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Претседателскиот кандидат на власта во втор обид, Стево Пендаровски се чувствувал небезбеден, обвинува за негово следење како вели веројатно и на неговото семејство. Пендаровски, поранешен полициски функционер, обвинува дека странски служби шетаат и го фотографираат него и неговото семејство. Истото обвинување […]

Прочитај повеќе

Венко Филипче наместо терапија за ретките болести набавува 150.000 кондоми и 80.000 лубриканти

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Министерот за здравство Венко Филипче наместо терапија за ретките болести набавува 150.000 кондоми и 80.000 лубриканти! Пред само неколку месеци, во октомври, владата набави 20.000 шишиња лубриканти. Сега преку министерството за здравство се набавуваат ни помалку ни повеќе 80.000 шишиња подмачкувачи. Цената која што сега […]

Прочитај повеќе

Антикорупционерите веднаш да го решат најголемиот случај на непотизам во историјата на Македонија и да ги санкционираат функционерите на СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата на непотизам во државава се рашири во толкави размери да ги зарази сите функционери и нивните роднини од СДСМ. Упориштата на зараза се државните институции каде што има огромни плати над просекот на платата во државата. Вчера ние како ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Најгоре