Прес

Арсовски: Заев мора да сфати дека “рибата смрди од главата” и ако од некој треба да почне метлата и чистката, тоа е тој самиот Зоран Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ   Почитувани, Зоран Заев со најавата за метла оди по неговата максима дека “рибата смрди од опашката”, па така вината за огромниот пораз кој што му се случи на СДСМ нанесен од граѓаните ќе ја бара во сите други освен во него. […]

Прочитај повеќе

Граѓаните одбраа правда за Македонија, изборите покажаа дека политиките на власта доживуваат пораз

Почитувани, Новата реалност во Република Македонија е дека граѓаните одбраа правда токму за Македонија. Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ е политичката сила со најголема доверба меѓу граѓаните и дека политиките на власта доживуваат пораз. СДСМ како политичка партија драматично ја губи поддршката кај граѓаните, и тоа го потврдуваат бројките и фактите. Власта, особено СДСМ […]

Прочитај повеќе

Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа, Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Радувај се Македонијо! Ненародната власт е на колена, правдата доаѓа. Готови се! ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА,НАРОДОТ ПОБЕДУВА. Гордана Сиљановска Давкова е изборот на народот. Гордана ќе биде! Народот покажува дека е мудар, енергичен кога треба и секогаш е  во право. Правдата доаѓа. Водиме […]

Прочитај повеќе

Власта да не се дрзнува да ја попречува волјата на народот и да не пристапува кон методите на фалсификат како што тоа го правеше за време на референдумот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, Денес е последниот ден од првиот круг на изборната кампања за претседателските избори. Иако во изминатите месеци тивко се зборуваше, последниве денови се погласно се говори од страна на експонентите на власта дека, наместо да избираат граѓаните,  можен е избор […]

Прочитај повеќе

Во недела на 21-ви април заеднички да ја замениме неправдата со правда и да ја избереме професорката Гордана Сиљановска Давкова

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Здравковски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес. Почитувани, Стоиме пред сериозен предизвик, Македонија каква што ја сакаме, знаеме и почитуваме ни исчезнува пред нашите очи. Пред да го направите изборот на 21-ви април за неколку денови, запрашајте се дали е ова земјата во која сакате да […]

Прочитај повеќе

Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески за Охрид стана секојдневие

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Перчо Божиновски Почитувани, СДСМ и Константин Георгиески ја потценуваат интелигенцијата на Охриѓани. Злоупотребата на државни ресурси во изборната кампања за Георгиески стана навика. Дрско и лицемерно е на партиски прес денеска да се појави со службеното возило. Замислете и тоа прес за Кејот. Георгиески да признае дека […]

Прочитај повеќе

Прашуваме дали можеби Заев го нарачал нападот на новинарската екипа, за да се спречи прилогот за неработењето на Владата и општината Арачиново?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера бевме сведоци на еден немил настан на само неколку километри од Скопје, во село Арачиново, каде што новинарска екипа на телевизијата ТВ21 беше нападната и киднапирана од лица блиски до општината и до Зоран Заев и Стево Пендаровски. Уште од […]

Прочитај повеќе

Гласот за Пендаровски е глас за Заев и поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот Стево Пендаровски кажа дека заедно со Зоран Заев се исти 102.5%. Тоа […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Заев и СДСМ да кажат по кои критериуми ќе ги спроведуваат масовните отпуштања после изборите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Изминативе два дена Зоран Заев не даде никаков одговор, на кој начин и врз основа на кој критериум ќе ги спроведува масовните отпуштања и бркање од работа од јавниот сектор. Во изминативе две години политиките на Зоран Заев, Владата […]

Прочитај повеќе

Вчера во доцните вечерни часови е обиен штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Интегрален текст од изјава за медиуми на Филип Тасев Почитувани, СДСМ се уплашени. Заев и Пендаровски знаат дека губат, соочени со неминовниот изборен пораз ја покажаа целата своја нервоза. Вчера во доцните вечерни часови е обиен штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Насилниците причиниле материјална штета и изнеле партиска документација. Тоа сосема јасно укажува на мотивите […]

Прочитај повеќе

Страна 5 од 22
Најгоре