Прес

Арсовски: Заев и Пендаровски ќе одговараат за полнењето кутии на претседателските избори

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев и Стево Пендаровски ја изгубија поддршката од граѓаните. Полнењето кутии е она што најдобро го прават и најдобро го знаат кога немаат поддршка. Вчера поднесовме кривична пријава против 10 лица за нерегуларности, односно полнење кутии на избирачко место 0816 […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: Новата влада на Мицкоски ќе го укине покачувањето на акцизата за горивата наметнато од Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски во првите 100 дена ќе ја укине дополнителната акциза на горивата воведена од владата на Заев и Тевдовски. Јасно е дека цените на горивата отидоа горе и тоа како ги засега […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Поради губењето на поддршката кај граѓаните, Заев и Пендаровски прибегнаа кон полнење на кутии за претседателските избори

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски и Зоран Заев ја изгубија поддршката кај граѓаните, затоа прибегнаа и посегнаа кон полнење кутии кое што е против законско дејствие казниво согласно Кривичниот Законик на Република Македонија. Според извештајот на ДИК во гласачкото место 0816 во населеното место […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Стево Пендаровски е олицетворение на транзицијата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски е олицетворение на транзицијата, лице од службите, заштитник на криминогеноста, 102,5% заштитник на владеење на заевизмот! Стево Пендаровски гаси микрофони кога меѓу нарачани говорници ќе се спомене бандитизмот на власта, го видовме тоа видовме во Прилеп, само и само […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Скопјани им свртеа грб на Зоран Заев и Стево Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Скопјани им свртеа грб на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Скопје му даде црвен картон и на неработникот Петре Шилегов за криминалното водење на градот и лагите за чист воздух. На изборите СДСМ со нивниот кандидат освои 55 000 гласа помалку […]

Прочитај повеќе

Додека Гази Баба се гуши во огромни депонии, Јавното комунално претпријатие разнесува рекламни материјали за СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Живко Белчев, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Гази Баба Почитувани, Општина Гази Баба секој ден уназадува, ветените проекти на Борче Георгиевски остануваат мртво слово на хартија.  Во делови во нашата општина на граѓаните им се одзема дури и правото на чиста животна средина кое е загарантирано. […]

Прочитај повеќе

Заев во надеж дека ќе го намали неизбежниот пораз почна да врши притисоци врз приватни фирми, администрацијата и институциите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев ја загуби поддршката од граѓаните. Зоран Заев и Стево Пендаровски се соочени со пораз и ги фаќа паника. Паниката е огромна и очигледна. Најдобар доказ за тоа е фактот дека Зоран Заев се фаќа за последната сламка на спасот со […]

Прочитај повеќе

Јанушев: Власта нема легитимитет, за две години изгуби 300.000 гласа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Власта нема легитимитет. СДСМ за две години со своето погубно владеење, неправдите, криминалот и корупцијата загуби околу 300.000 гласови. Заев и Пендаровски ја уназадуваат Република Македонија и граѓаните тоа го казнија. Наместо голи флоскули како СДСМ ќе презентираме бројки и […]

Прочитај повеќе

Здравковски: Да издржиме сите заедно и да донесеме уште поголема победа за Македонија на 5-ти мај

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Игор Здравковски, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес Најнапред сакам да Ви честитам на сите за успешниот изборен процес за бирање на претседател на Република Македонија, процес кој можеби беше еден почистите и подемократски во поновата историја на нашата држава. Исто така сакам да им честитам и на […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: Ќе реагира ли ЈО за аферата Големото око или се ќе заврши како аферата со прислушување на обвинителите?

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Првиот круг на претседателските избори помина без никој да го види Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески да изусти било што за апликацијата на СДСМ, за паѓањето на серверите, за менувањето на компјутерската опрема во СДСМ преку која постои шанса преку мобилна […]

Прочитај повеќе

Страна 4 од 22
Најгоре