Прес

Јанушев: Власта е детронизирана- народот бара правда, слобода, стандард, принципи и вредности

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Народот се дигна против власта на Заев. Потврдена е новата реалност. Народот бара промени. Тргна падот на Заев и неговата власт. А, народот победува. Новата реалност значи дека Заев ја губи поддршката, а бројот во општините каде оваа власт е […]

Прочитај повеќе

Untitled

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Власта ја злоупотребува полицијата во изборни цели. Од една страна се вршат незаконски притисоци врз набљудувачи, а од друга страна се замижува и не се реагира пред јавно агитирање или организирано носење на избирачи на гласачките места. Во Чешиново Облешево без никаква […]

Прочитај повеќе

Граѓаните во недела ќе порачаат дека Македонија со политичари како Пендаровски и Заев не може да оди напред

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски нема да биде Претседател на Република Македонија. Стево Пендаровски нема капацитет и не ја заслужува честа да ја води државата. Еве ги главните причини зошто граѓаните не му дадоа поддршка на Пендаровски во првиот круг и зошто сега во […]

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ поднесе Кривична пријава против Петре Шилегов за злоупотреба на службена должност и поткуп при избори и гласање

Интегрален текст од изјава за медиуми на Светлана Колариќ Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесува Кривична пријава против Петре Шилегов, градоначалник на Скопје и две непознати правни лица, за Злоупотреба на службена должност и овластување, како и несовесно работење согласно член 353 од КЗ, потоа за Бесправно градење чл. 244 од КЗ, како и Поткуп при избори […]

Прочитај повеќе

ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци: На 5 мај ќе победи правото и правдата во Македонија, граѓаните заслужуваат да живеат достоинствено и мирно

Интегрален текст од прес конференција за медиуми Стојанчо Рамов, член на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Почитувани сограѓани, Ни преостануваат само уште 2 дена до вториот круг од претседателските избори. Народот ги препозна лагите и манипулациите на оваа власт уште во првиот круг. Победивме во 47 општини, а од недела натаму нема да биде исто во […]

Прочитај повеќе

На 5-ти мај да покажеме дека на државата и се потребни правда и правдина и да ја дадеме поддршката за професорката Сиљановска Давкова

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Здравковски, Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес Почитувани, Најнапред сакам да Ви ги честитам велигденските и првомајските празници со искрени желби за подобар и подостоинствен живот. Во недела Македонија ќе одлучи дали сакаме да бидеме тоа што сме Македонци, дали сакаме да живееме во државата во […]

Прочитај повеќе

Арсовски: Пратеничката од СДСМ, Катерина Кузмановска од Струмица, ја вработила својата ќерка Марија Кузмановска на Гинекологија во Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Лицемерието во СДСМ нема крај. Нивните функционери немаат ниту срам ниту перде. Заев ја лажеше целата јавност дека ќе се спротивстави на непотизмот кој што ги зафати изминатите месеци. Почитувани, Непотизмот не само што не прекина, туку и продолжи да се […]

Прочитај повеќе

Стоилковски: СДСМ, Пендаровски и Заев ги злоупотребуваат позициите на државата и го кршат Изборниот законик

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Продолжуваат злоупотребите на СДСМ во оваа изборна кампања за избор за претседател за 2019-та година. Продолжуваат злоупотребите и на функциите и на државните ресурси Стево Пендаровски затоа секако нема ниеден збор. Почитувани, СДСМ ги злоупотребува позициите на државата како министри и […]

Прочитај повеќе

Николоски: Победата на Сиљановска на 5-ти мај ќе значи пад на оваа влада, брзи предвремени избори и формирање на влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, На еден ден пред завршувањето на кампањата за претседателските избори, сакаме да одржиме една прес конференција која што е практично предупредување за она што ќе следува во следниот период во Република Македонија. Имено желбата за интеграција во ЕУ е основна и […]

Прочитај повеќе

Стоилковски:Пендаровски не нуди ништо освен лажни ветувања и амнестирање на криминалот на власта

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски сака да биде претседател на држава, а бега од ТВ соочувања со граѓаните, бега од прашањата од опозицијата, бега од јавноста. Сака да биде претседател кој се појавува само на фингирани трибини, со нарачани прашања, а ако некој дури […]

Прочитај повеќе

Страна 3 од 22
Најгоре