Прес

Оливер Спасовски мора да поднесе одговорност и да одговори зошто го криеше скандалот со службениот џип од страна на директорот на БЈБ

 Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Со денови се повеќе и поотворено јавно се покажува хаосот и башибозукот кој што владее во МВР. Аферата МВР – ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор на Бирото за јавна безбедност злоупотребува службен џип за да го пренесе друштвото […]

Прочитај повеќе

Приведувањето на лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски е одмазда кон политичките неистомисленици и обид за прикривање на актуелните скандали

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ ја претвори Република Македонија во дувло на криминалот и корупцијата. Граѓаните секојдневно се сведоци на најбрутален грабеж и злоупотреби на државните ресурси за задоволување на хедонистичките потреби на власта. Секојдневно се сведоци на наместени тендери, иновативен криминал тежок десетици милиони […]

Прочитај повеќе

Спасовски четири дена крие што бара службениот полициски џип на плажа во кампот Евридики

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ безобразно ги злоупотребува државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти на сопствените функционери. Со вакво однесување осиромашуваат граѓаните, а државата е се подалеку од Европската Унија! Во ниедна директива на ЕУ не е пропишано дека службени возила треба да се користат […]

Прочитај повеќе

СДСМ денес ги задолжува граѓаните за неверојатни 32.5 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес е денот кога СДСМ преку Министерството за финансии ги задолжува граѓаните за најверојатно нови околу 32.5 милиони евра. 32.5 милиони евра изнесува денешната аукција на Министерството за финансии преку која граѓаните на Република Македонија ќе бидат задолжени за огромна сума на […]

Прочитај повеќе

Срамно е МВР да не знае што бара нивно службено возило во Евридики во Грција и преку соопштенија да ја манипулира јавноста

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, и чии се кесите од „Лидл“ кои […]

Прочитај повеќе

Анѓушев пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со тендери. Само пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери, а во […]

Прочитај повеќе

СДСМ и картелот на власт собираат се што можат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ и картелот на власт собираат се што можат. Не дозволуваат евро да прелета покрај нив, а да не го стават во сопствениот џеб. Не дозволуваат тендер да заврши во фирма која што не е во нивна сопственост или не им е […]

Прочитај повеќе

Секој ден изминативе 3 месеци, јавниот долг се зголемува за над половина милион евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Според државните институции, Владата на СДСМ во изминативе 3 месеци, односно во вториот квартал, повторно ги зголеми јавниот и државниот долг. Расипничкото и недомаќинско владеење на СДСМ со државата и парите на граѓаните резултираше со зголемување на јавниот долг во изминативе 3 […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. Го критикуваа проектот нова автобуска станица а денеска гордо сечат лента

Почитувани, Зоран Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. Кога отпочнуваше проектот нова автобуска станица, тие бесмислено го напаѓаа и критикуваа. Денес се тука горди што ќе сечат лента. Почитувани граѓани, Не сме сигурни и ги прашуваме господата од СДСМ, кога повеќе им беше срам, тогаш кога критикуваа дека ќе се прави нова […]

Прочитај повеќе

Заев се обидува да ги манипулира граѓаните со непрецизно и двосмислено прашање кое што е спротивно на Законот за референдум и Уставот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Бледите и стерилни прес конференции на Заев не може да ја покријат трагедијата што и се случува на Република Македонија изминатите 14-тина месеци. Трагедијата кулминира со вчерашното самоволие на парламентарното мнозинство кое одлучи да распише референдум без консултации со опозицијата во […]

Прочитај повеќе

Страна 19 од 22
Најгоре