Прес

Не е до времето зошто има комарци, ниту пак до размножувањето на кучињата скитници, туку до неспособноста на Шилегов

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје Почитувани, Скопје стана град каде главна тема се комарците, а главен проблем кучињата скитници. Не е ниту до времето зошто има комарци, ниту пак до размножувањето на кучињата скитници. До неспособноста на Шилегов е, и до неговата неработа. 10 месеци Шилегов, […]

Прочитај повеќе

Власта е во обид да ја прикрие спрегата помеѓу веледрогеријата „Др. Пановски“ и ЈЗУ Клиниката за хематологија – Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Фатени се живи како си делат тендери во здравството едни на други, па за да скандалот биде поголем власта во тоа гледа како на нормална и вообичаена работа. Воопшто не е вообичаено и нормално ќерката да е директорка на една од клиниките, […]

Прочитај повеќе

Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air. Заради неспособноста на криминалната Влада на СДСМ, авиокомпанијата Wizz air почна да ги откажува своите дестинации. Граѓаните од оваа есен можат да се збогуваат со […]

Прочитај повеќе

Апсолутна лага е дека се зајакнува идентитетот со договорот со Грција, туку напротив, тој слабее и се уништува

Одговор на прес конференцијата на Костадин Костадинов на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Договорот со Грција не отвора никаков пат како што тврдат од СДСМ, туку државата се носи во слепа улица. Апсолутна лага е дека се зајакнува идентитетот, туку напротив, тој слабее и се уништува. Се доведува во прашање и институционалниот идентитет како клучен […]

Прочитај повеќе

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје Почитувани, Шилегов е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје. Поради неговата неспособност Скопје се повеќе наликува на запуштен град. Со денови граѓаните се жртва на кучињата скитници, кои напаѓаат, касаат и ги трауматизираат граѓаните. Власта на која устата им […]

Прочитај повеќе

Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Иванчо Тошевски Скандалите со непотизмот на актуелната власт во Битола во овие неколку месеци владеење никако да застанат, ова преку прес конференција го потенцираат денеска до ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола. -Вработувањето на најблиските роднини е вистинската причина поради која СДСМ се бореше да дојде на власт. Со донесената […]

Прочитај повеќе

Егзистенција на производителите на слива е доведена во прашање, а власта предлага мерки кои нема да го решат проблемот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Додека СДСМ потпишува капитулантски договори, го менува името на државата, нејзиниот идентитет и јазик, земјоделците во државата се соочуваат со загрозена егзистенција. Оваа година имаме рекордно производство на слива во Република Македонија, но поради неодговорноста на власта ова е […]

Прочитај повеќе

СДСМ ја укинува т.н „банкарска тајна” која е основен принцип на приватност на секој еден граѓанин

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ со најновиот закон за УЈП удира приватноста на граѓаните. СДСМ ќе може да има увид во секоја банкарска сметка на секој еден граѓанин. СДСМ ја укинува т.н „банкарската тајна” која е основен принцип на приватност на секој еден граѓанин. Секогаш кога и да […]

Прочитај повеќе

Семејната фирма на директорката на хематологија Ирина Пановска Ставридис добила милионски тендери од министерството за здравство, владата на СДСМ се уште молчи

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Семејната фирма на директорката на хематологија добила милионски тендери од министерството за здравство, владата за тоа молчи. Ова е скандал од невидени размери. Во три тендери Клиниката за хематологија доделила над 3 милиони евра на веледрогеријата „д-р Пановски“. Директор на клиниката, […]

Прочитај повеќе

Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на СДСМ и Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на сметка на осиромашување на граѓаните! Незаменливоста на тимот на Зоран Заев, предводникот на правосудните реформи, аболициран и помилуван за два криминално […]

Прочитај повеќе

Страна 17 од 22
Најгоре