Прес

Заев ја втурнува државата во уште поголема криза, тој е изворот на кризата и мора да си оди

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, Република Македонија влегува во општествена, економска и политичка криза. Неспособноста да се управува со политичките процеси, да се испорача резултати кои се ветија и кои се потребни на граѓаните Владата и Заев ја втурнаа државата во поголема и поопасна криза. Се работи […]

Прочитај повеќе

Златко Марин е одговорен за урбаното дивеење во Аеродром

Интегрален текст од изјава за медиуми на Пане Антовски Почитувани, Златко Марин е одговорен за урбаното дивеење во Аеродром. Марин е покровител на уништувањето на Аеродром. Повеќе од јасно е дека Марин се плаши од граѓаните и наместо да им се придружи на протестите, ако искрено го мисли тоа што постојано го изјавува, намески свика […]

Прочитај повеќе

Откажи се од договорот и ајде на избори, ВМРО ќе поддржи обвинителство против криминалите

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Република Македонија влегува во нова политичка криза. Кризата е производ на очигледната неспособност на владата да менаџира со клучите процеси во државата, како и да испорача резултати и да ги оствари очекувањата создадени пред граѓаните. Во изминатиот период имаме разголена власт со сета […]

Прочитај повеќе

Младите, а особено студентите се најголема жртва на манипулациите и нереалните ветувања на владата на СДСМ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Лука Кржалоски, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, На страна 125 од програмата на СДСМ на предвремените парламентарни избори во 2016 година, наречена План за живот, во делот на проекти кои планираат да ги реализираат во првите шест месеци стои, цитирам: – Во Скопје, на две локации, кај […]

Прочитај повеќе

Во споредба со резултатите од минатогодишните локални избори СДСМ во Прилеп изгуби над 3.000 гласови

Интегрален текст од изјава за медиуми на Иванчо Младеноски Почитувани, На 30-ти народот кажа не, за погубните политики од СДСМ! Иако на еден дрзок начин, со манипулативно прашање под превезот на НАТО и ЕУ, сакаа да го прелажат, народот покажа мудрост, достоинство, одбивајќи да биде учесник во предавството за смена на уставното име, идентитетот, историјата […]

Прочитај повеќе

Заев не доби мандат за да го избрише името, ниту граѓаните на референдумот се согласија да го поддржат капитулантскиот договор

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Јасно изразената волја на граѓаните изразена на референдумот, со која се испрати гласна порака дека капитулантскиот договор не се прифаќа, треба и се очекува да биде почитувана од сите пратеници, од сите функционери, од сите институции, првенствено од Собранието кое што […]

Прочитај повеќе

Фирмата со негативен кредитен рејтинг вицепремиерот Кочо Анѓушев ја продал на Грците за 4.8 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Кочо Анѓушев доживува меѓународна слава благодарение на продажбата на неговата фирма ЕДС на грчка влада. Грчките медиуми се погласно зборуваат дека продажбата на компанијата ЕДС на грчката компанија е криминална. Оттаму го пренесуваат прашањето кое ја засега и македонската јавност: Како […]

Прочитај повеќе

Референдумот е неуспешен, СДСМ во Куманово за една година изгуби повеќе од 2.800 гласачи и покрај заканите, уцените и притисоците

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Милан Давидовиќ, портпарол на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Куманово Почитувани, Пред 9 дена граѓаните на Куманово и народот во Македонија не дадоа поддршка за промена на уставното име на Република Македонија. Пред 9 дена граѓаните на Куманово и народот во Македонија не дадоа поддршка за промена на националниот […]

Прочитај повеќе

СДСМ пак излажа, Заев потроши околу 40 илјади евра повеќе од она што јавно го соопшти за пропаднатата прослава за НАТО

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Нема ден да нема скандали во нашата држава и во нашето секојдневие. Прославата на СДСМ за наводен влез во НАТО и ЕУ минатиот 14-ти од месец јули пропадна, но она што дури сега што е интересно излегуваат на површина лагите на Владата […]

Прочитај повеќе

МВР ТУРС нека го објави работниот налог на Димовски за Охрид, во спротивно тој да си поднесе оставка

Интегрален текст од изјава за медиуми на Сергеј Попов Почитувани, МВР ТУРС продолжува да вози во летните денови. Продолжуваат скандалите на МВР со злоупотреба на службените возила. МВР ТУРС по турите до Солун, сега организира и бесплатни тури со службени возила до Охрид. По злоупотребата на службено возило за приватни потреби на сега поранешниот директор на […]

Прочитај повеќе

Страна 16 од 22
Најгоре