Прес

Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Елизабета Стојменова, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Гази Баба Почитувани, Градоначалникот Борче Георгиевски продолжува со насилничкото владеење во Општина Гази Баба. И покрај бројните реакции, големата загриженост и незадоволство на граѓаните на Општина Гази Баба и Град Скопје поради давањето на годишен закуп на градежно земјиште […]

Прочитај повеќе

Заев ја брише придавката македонска од МОБ, институција која со години претставува симбол на македонската култура

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Македонската опера и балет, најстара институција за опера и балет во државата, со одлука на Зоран Заев го менува името и станува Национална опера и балет. Заев ја брише придавката македонска од институцијата која со години претставува симбол на македонската култура. Оперскиот ансамбал е создаден […]

Прочитај повеќе

Оливер Спасовски се уште нема одговор дали државата е безбедна, дали се безбедни кандидатите и чии се странските служби кои следат

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Tри дена поминаа, а јавноста се уше нема одговор дали странски служби ги следат претседателските кандидати или тие се само во главата на кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски? Три дена поминаа, а не знаеме дали МВР е целосно неспособно да ги открие странските […]

Прочитај повеќе

Тевдовски и Заев денес на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Република Македонија за нови 130 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Тевдовски и Заев денес на месец и половина пред избори ќе ја задолжат Република Македонија за нови 130 милиони евра. Дали власта се задолжува над 130 милиони евра со цел изборна корупција. Каде ќе завршат милионите на граѓаните на Република Македонија […]

Прочитај повеќе

Пендаровски треба да ги аминува сите обезличувања и обесчестувања

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Консултативен референдум е манипулација со народот. Или има референдум или нема. Ова почитувани е став на Стево Пендаровски. Ама кога беше во опозиција. Тогаш паметуваше: Името не може да го смени само со власта ниту пак за судбината на државата треба […]

Прочитај повеќе

Ситуацијата во Преспа никогаш не била полоша, министерот Николовски да не манипулира со земјоделците и да почне да ги решава проблемите

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Шуковски, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Совет на Општина Ресен Почитувани, Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде,  на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици за негово доаѓање, тој собра храброст  да ги посети  овоштарите во Ресен и Преспа. Денеска се организира и хуманитарна […]

Прочитај повеќе

Демолирањето на просториите на ОK на ВМРО-ДПМНЕ во Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Даниел Павловски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ранковце Почитувани, Зоран Заев и СДСМ се во паника. Демолирањето на просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во општина Ранковце е само уште пример за стравот кој владее на Бихаќка, страв од револтот на граѓаните кој е резултат на погубните […]

Прочитај повеќе

Заевизмот повторно нуди стари истрошени ликови, претставувајќи ги како нови

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, „На Македонија и требаат нови лица во политиката кои што ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност. Актуелната власт не` подели на подобни и неподобни, добиваат тие што имаа партиска […]

Прочитај повеќе

Заев е очаен и го жртвува докажаниот губитник Пендаровски

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев е очаен. Свесен е дека граѓаните му завртеа грб и дека се противат на антидржавните и на криминалните политики, па одлучи заедно со неговите партнери да го жртвува докажаниот губитник Стево Пендаровски. Стево Пендаровски е тажен избор кој покажува […]

Прочитај повеќе

Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Епидемијата од непотизам што ја зафати СДСМ потекнува директно од нивниот лидер, Зоран Заев. Истиот тој Зоран Заев кој ветуваше професионална администрација, истиот тој Зоран Заев кој обвинуваше за наводна партизација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, сега потврдува дека преку СДСМ откако […]

Прочитај повеќе

Страна 12 од 22
Најгоре