Прес

Одговори на новинарски прашања на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Одговори на новинарски прашања на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Прашање новинар: Дали ги изнесовте вашите барања, односно забелешки во врска со законот за СЈО, што е со предвремените парламентарни избори ? Одоговор: Ако веќе навлегуваме во супстанцата на денешниве преговори, ќе кажам дека најпрвин во првиот дел ги изнесовме нашите забелешки во делот на тоа […]

Прочитај повеќе

Државата оди во погрешна насока, Република Македонија мора да има иднина и можности за сите граѓани

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Во принцип во минатото побаравме дуел со претседателот на владата, гопсодинот Зоран Заев, побаравме предвремени парламентарни избори и во двата наврати бевме одбиени. Цениме дека државата не оди во вистинска насока, дека оди во погрешна насока и токму од тие причини инициравме […]

Прочитај повеќе

ЈП „Македонски шуми“ за Заев не се веќе македонски

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, „Македонските шуми“ со Преспанскиот капитулантски чин не смее да бидат македонски. Власта ги преименува во „Национални шуми“. Според капитулацијата тие повеќе не се македонски. Заевизмот ве убедува дека идентитетот е зајакнат, но како и се друго, и шумите повеќе за оваа […]

Прочитај повеќе

Нов договор помеѓу СВ Инвест и РЕК Битола во вредност од 49.560.000 денари

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска ќе ви приложиме нов договор помеѓу СВ Инвест, фамозната фирма која што работи се и сешто во РЕК Битола и РЕК Битола каде што директор е Васко Ковачевски од редовите на СДСМ, склучен пред само 2 недели односно заведен со […]

Прочитај повеќе

Пендаровски почна да бара алиби-свесен за поразот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски е класичен пример на матрицата на Заевизмот. Знае дека повторно губи и од сега бара алиби за поразот. И тоа со толку навредлива лага, што таа се израмнува и со терминот „Стока“ што тој го употребува кога зборува за […]

Прочитај повеќе

Промената на имињата на институциите е доказ дека идентитетот е целосно променет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Македонија и Македонците го губат институционалниот идентитет како вовед во губењето на националниот идентитет. Предупредувавме дека со капитулацијата на Зоран Заев е загрозен идентитетот и сега гледаме како во пракса се брише се што е македонско. Почитувани, Зоран Заев тврдеше дека идентитетот е зачуван. […]

Прочитај повеќе

Земјоделците се клекнати на колена, нема ниту еден сегмент во земјоделскиот сектор кој што има напредок

Интегрален текст од изјава на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани медиуми, Денес се наоѓаме во општина  Ново Село, согласно активностите на ВМРО-ДПМНЕ, посета на неколку населени места во општина Ново Село. Она што можам да го потенцирам од оваа посета е дека граѓаните се тотално разочарани од криминалната власт на Зоран Заев […]

Прочитај повеќе

Уште колку животи треба да згаснат за министерот Филипче посериозно да се зафати со работата, да се свести и да прогласи епидемија?

Интегрален текст од изјава за медиуми на Маја Славева Почитувани, Здравството се повеќе тоне. Денеска почина уште едно девојче на возраст од две ипол години од наводна бактериска инфекција. Вчера почина 12 годишно девојче, едно од низата кои починаа од грип. Досега грипот однесе 5 животи од кои едно е 5 годишно девојче, 14 годишно девојче, […]

Прочитај повеќе

Пендаровски е докажана и продолжена рака на заевизмот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Продолжуваме со серијалот на цитати на полтронот на Зоран Заев, на поклоникот на заевизмот, Стево Пендаровски. Не ме интересира организиран пренос на гласови. Тој таканаречен трансфер на гласови кој го договараат партиските лидери не ме интересира! Ова го вели Пендаровски, пред […]

Прочитај повеќе

СДСМ удри по џебот на граѓанините во Прилеп кои на своја кожа го почувствува зголемувањето на сметките за водни услуги

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Иван Младеноски Почитувани, Иако градоначалникот Илија Јованоски ветуваше намалување на сметките за вода од 20% во предизборната кампања, Прилепчани овие денови сведочат за спротивното. СДСМ удира повторно по џебот на обичниот граѓанин кој на своја кожа го почувствува зголемувањето на сметките за водни услуги. Граѓаните се гневни […]

Прочитај повеќе

Страна 11 од 22
Најгоре