ПРЕС ЦЕНТАР

Востанието беше и против грчкиот терор

Колумна на Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за Независен Спроти најголемиот македонски национален празник Илинден, можеби како никогаш претходно над сите нас надвиснува загриженоста за иднината на Македонија, за иднината на оваа со многу човечки животи платена слобода и држава на само еден помал дел од географска и етничка Македонија. Со последните потези на двоецот Заев-Димитров […]

Прочитај повеќе

Мицкоски на Палмер му посочи дека со своето однесување власта ги нарушуваат демократските процеси

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес заедно со партиска делегација оствари средба со заменикот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија Метју Палмер. На средбата претседателот Мицкоски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија за која клучни приоритети на надворешно- политички план и се членството во НАТО и ЕУ, и развој […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. Го критикуваа проектот нова автобуска станица а денеска гордо сечат лента

Почитувани, Зоран Заев и СДСМ се луѓе без срам и перде. Кога отпочнуваше проектот нова автобуска станица, тие бесмислено го напаѓаа и критикуваа. Денес се тука горди што ќе сечат лента. Почитувани граѓани, Не сме сигурни и ги прашуваме господата од СДСМ, кога повеќе им беше срам, тогаш кога критикуваа дека ќе се прави нова […]

Прочитај повеќе

Борбата за Македонија продолжува и сите заедно обединети и силни ќе победиме!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за Илинден ќе присуствува на традиционалниот народен собир во Ташмаруништа, струшко. Таму традиционално ќе се одржи 70-та Културна манифестација Илинден со која се чествува верскиот и државен празник на 2 август. Ташмаранушта и регионот имале активна улога во Илинденското востание. На својот фејсбук профил, Мицкоски ги цитира славните Илинденци и […]

Прочитај повеќе

Неспособноста на Владата на СДСМ за овие 14-тина месеци излезе на виделина, за тоа доказ се катастрофалните бројки

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Денеска, додека СДСМ го пишувале апсурдното соопштение во кое што ги убедуваат граѓаните дека економијата цвета, се чекаат редици за поврат на ДДВ, просечната плата е 30 000 денари, докторите земаат по 150 000 денари и сите се возиме по новите 600 километри автопат, Македонија ја […]

Прочитај повеќе

Заев да престане да ги краде парите на граѓаните и да ги распродава националните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Господине Заев, престанете да ги крадете парите на граѓаните и да ги распродавате националните интереси. Само така ќе покажете дека сте загрижени за иднината на Македонија и македонскиот народ. Врхушката на власт се обидува преку бледи партиски соопштенија да ја покрие трагедијата што се случува во […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ сака да ја изигра волјата на народот, ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици

Соопштение до јавноста Заев и СДСМ ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици. Власта одлучи со насилничко однесување да распише референдум за договорот со Грција без да го послуша размислувањето на 455.000 граѓани на Република Македонија кои се претставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“. Свесни дека договорот е штетен за […]

Прочитај повеќе

Јас сум за иднина во која Македонија ќе ја водат принципиелни, чесни и луѓе од збор

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку социјалната мрежа Фејсбук. упати одговор на сите, како што рече, сеачи на магла кои се силно платиле капитулацијата да ја прикажуваат како триумф, лагата како вистина, а неспособноста и немањето план како иднина или изолација. -Јас сум за иднина, иднина во која Македонија ќе ја водат принципиелни, чесни […]

Прочитај повеќе

Заев е исплашен, знае дека деновите на премиерската фотелја му се избројани

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ниеден капитулантски чин не може да ја сокрие неспособноста на владата на Заев и СДСМ. Ниеден капитулантски договор не може да го сокрие фактот дека СДСМ ја зароби државата, а судството се претвори […]

Прочитај повеќе

Заев се обидува да ги манипулира граѓаните со непрецизно и двосмислено прашање кое што е спротивно на Законот за референдум и Уставот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Бледите и стерилни прес конференции на Заев не може да ја покријат трагедијата што и се случува на Република Македонија изминатите 14-тина месеци. Трагедијата кулминира со вчерашното самоволие на парламентарното мнозинство кое одлучи да распише референдум без консултации со опозицијата во […]

Прочитај повеќе

Најгоре