ПРЕС ЦЕНТАР

Граѓаните во недела ќе порачаат дека Македонија со политичари како Пендаровски и Заев не може да оди напред

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Стево Пендаровски нема да биде Претседател на Република Македонија. Стево Пендаровски нема капацитет и не ја заслужува честа да ја води државата. Еве ги главните причини зошто граѓаните не му дадоа поддршка на Пендаровски во првиот круг и зошто сега во […]

Прочитај повеќе

Кочо Анѓушев денес призна дека економската политика на ВМРО-ДПМНЕ беше добра и имаше позитивни резултати за стопанството

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо АнѓушевСоопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо Анѓушев Зоран Заев и Кочо Анѓушев се фалат  со проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Добро е што СДСМ конечно смогна храброст и ги призна придобивките од Технолошко индустриско развојни зони, во кои се отворија голем број на фабрики, кои […]

Прочитај повеќе

Ја охрабруваме ДКСК да испитаат како Зоран Заев стигна до имот вреден неколку милиони евра

Соопштение до јавноста Ја поздравуваме експeдитивноста на ДКСК, и повторно ја нагласуваме отвореноста да се испитаат сите аспекти за кои постои интерес. Воедно ја охрабруваме со истиот жар, ентузијазам и експедитивност да го испитаат и имотот на премиерот Зоран Заев од просечно земјоделско семејство стигна да вреди неколку милиони евра, како Заев го изгради „Глобал“ […]

Прочитај повеќе

Да се избориме за правда за Македонија, правда за секој човек, вие одлучувате, вашиот глас може да донесе подобри времиња

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Беше септември 91-та година, кај секој од вас радост затоа што конечно ние Македонците се изборивме за своите правдини, за своја држава, име, своја армија, знаме. Институции кои сами можеме да ги развиваме, за чест која од нас зависи. Радост дека сите ние можеме да […]

Прочитај повеќе

Заев и Пендаровски потрошија две години од животот на граѓаните, и наместо да направат нешто, тие ја вратија државата назад

Соопштение до јавноста Заев и Пендаровски ја посрамотија и понижија Република Македонија. Државата и покрај сменето име остана без почеток на преговори на јуни, тоа е така затоа што нема реформи. Доколку во изминативе десетина година главна пречка за не отпочнување на преговори беше ветото од Грција, сега главен проблем се недостатокот на реформи. Заев […]

Прочитај повеќе

Милошевски: Охрид бара помош, граѓаните барат помош, јас имам план за напредок

Митре Милошевски, кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, при своето гостување во Отворено на Алфа Телевизија рече дека тој ја предвидел малата излезност на граѓаните во првиот круг поради тоа што претходно луѓето биле излажани и изневерени. -Јас ја барам довербата на луѓето затоа што ги немам изневерено никогаш, ни како доктор, ни како […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: ВМРО – ДПМНЕ очекува победа на претседателските избори ако нема полнење на кутии

Сега власта е и кадија и судија, тоа е тргување со правдата и политизација на се она што значи право и правда. За ниту една влада поддршката не се стопила за толку краток период или за помалку од две години. На Зоран Заев никој не му верува, тој човек лаже, рече Владимир Ѓорчев член на […]

Прочитај повеќе

Ѓорчев: На Македонија не и треба претседател кој нема да каже Македонија

Очекувам граѓаните да излезат и да гласаат, очекувам граѓаните да ја делегитимираат власта, зошто не прават ништо како на централно, така и на локално ниво, рече Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето на телевизија 24. -Во Македонија нема абер од инвестиција. Премиерот отвори една сендвичара за пилешко месо. Ако овој народ сака да види подобри […]

Прочитај повеќе

Додека СДСМ кодоши и клевети, ВМРО-ДПМНЕ ќе работи и така работејќи ќе победи на претседателските избори на 5-ти мај

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Кавадарци, при што оствари средба со голем број на граѓани. Мицкоски пред присутните потенцираше дека додека власта измислуваше, клеветеше и лажеше, ВМРО-ДПМНЕ работеше и токму затоа ВМРО-ДПМНЕ успеа да ги победи сите останати кои беа на другата страна. Никој не веруваше дека […]

Прочитај повеќе

Николоски: Македонија и оваа година нема да добие датум за преговори

Во денешното интервју на Тера телевизија со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски тема беше и евроатланскиот пат на земјата. „Велам за жал, бидејќи е штета за целата држава. Македонија и оваа годинава нема да добие датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. Иако држвата добиваше позитивни препораки за отпочнување на преговори од […]

Прочитај повеќе

Најгоре