ПРЕС ЦЕНТАР

СДСМ денес ги задолжува граѓаните за неверојатни 32.5 милиони евра

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денес е денот кога СДСМ преку Министерството за финансии ги задолжува граѓаните за најверојатно нови околу 32.5 милиони евра. 32.5 милиони евра изнесува денешната аукција на Министерството за финансии преку која граѓаните на Република Македонија ќе бидат задолжени за огромна сума на […]

Прочитај повеќе

Заев залудно се обидува да го продаде името, историјата, јазикот, традицијата и културата

Соопштение до јавноста Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно, расипничко и криминално работење на една влада. Навиките и модусот операнди кој Заев го имаше додека беше градоначалник на општина Струмица го пренесе на Илинденска бб, каде го инсталираше својот криминален картел. Скандалите поврзани со мито, корупција, хедонизам и непотизам секојдневно ја тресат македонската […]

Прочитај повеќе

СДСМ во обид да собере политички поени ја злоупотребува болката и трагедијата на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Александар Димитријевиќ СДСМ е во очај штом одлучи некрофилски да ја злоупотребува трагедијата со која што пред две години се соочија жителите на Општина Гази Баба. Повеќе од очигледно е дека Зоран Заев нема одговор за ниеден скандал или афера во која што се навлезени членовите на […]

Прочитај повеќе

Срамно е МВР да не знае што бара нивно службено возило во Евридики во Грција и преку соопштенија да ја манипулира јавноста

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски службеник со службен џип во кампот? Кого превезувал во џипот, и чии се кесите од „Лидл“ кои […]

Прочитај повеќе

Анѓушев пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со тендери. Само пред една година ја лажеше јавноста дека неговите фирми нема да учествуваат во државни тендери, а во […]

Прочитај повеќе

СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост

 Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија ја третираат како лична сопственост. Владата на Заев залудно се обидува да ги манипулира граѓаните со цел да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата. Во ЕУ и НАТО не се оди со крадење. На оваа […]

Прочитај повеќе

Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа

Соопштение до јавноста Со злоупотреба на државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти не се оди во Европа. Залудно Заев се обидува да го продаде името и да ја избрише историјата, традицијата и културата, додека тој и неговите функционери со државни хелихоптери одат по ручеци или директори си праќаат службени полициски џипови за да им […]

Прочитај повеќе

Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствено кој ја кочи Република Македонија и ја загрозува иднината на граѓаните е власта предводена од Зоран Заев. Тие зад превезот на штетниот договор со Грција вршат беспоштеден грабеж на државата. Заев ги лаже македонските граѓани и го гази ветувањето за задолжителен референдум. СДСМ покажа единствено […]

Прочитај повеќе

Со промена на името, идентитетот, јазикот и откажување од македонското малцинство во соседството, нема да се реши проблемот со корупцијата и арамилакот на картелот

Соопштение до јавноста СДСМ и картелот на власт спроведуваат грабеж како од дивиот запад. Нема државен тендер или грант, кој не го доби фирма или невладина организација поврзана со СДСМ. На криминалните тендери и грантови им нема крај. Секој нов ден, нов скандал, а после скандалот со сомнително поделените грантови од Фондот за иновации, јавноста […]

Прочитај повеќе

СДСМ и картелот на власт собираат се што можат

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ и картелот на власт собираат се што можат. Не дозволуваат евро да прелета покрај нив, а да не го стават во сопствениот џеб. Не дозволуваат тендер да заврши во фирма која што не е во нивна сопственост или не им е […]

Прочитај повеќе

Најгоре