ПРЕС ЦЕНТАР

Семејната фирма на директорката на хематологија Ирина Пановска Ставридис добила милионски тендери од министерството за здравство, владата на СДСМ се уште молчи

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Семејната фирма на директорката на хематологија добила милионски тендери од министерството за здравство, владата за тоа молчи. Ова е скандал од невидени размери. Во три тендери Клиниката за хематологија доделила над 3 милиони евра на веледрогеријата „д-р Пановски“. Директор на клиниката, […]

Прочитај повеќе

Младите се најголемата жртва на лагите на СДСМ

Соопштение до јавноста реакција на изјавата на Ивана Туфегџиќ Младите се најголемата жртва на  лагите на СДСМ. СДСМ ветуваше брда и долини, инвестиции во образованието, подобрување на студентскиот стандард, грантови за млади и што ли уште не. Ништо од тоа не реализираа. Младинската гаранција со која се фалеше СДСМ е најголемата лага изречена кон младите. […]

Прочитај повеќе

Власта на Заев ја осиромаши државата и се поигра со честа на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Република Македонија иднина со аболицирани политичари нема. Власта на СДСМ е преполна со криминал и хедонизам. Така СДСМ Македонија нема да ја однесе во ЕУ и НАТО. Зоран Заев донесе само штетен договор за Македонија каде без тронка срам ги распродаде националните и државните интереси. Република […]

Прочитај повеќе

Ние младите имаме потенцијал, сила и храброст да ги менуваме старите навики и пракси, а имаме и моќ да ја насочуваме иднината во позитивна насока

Лука Кржалоски од ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејбук им го честиташе на сите националниот ден на младите. -Често младите, како гарант за иднината на една нација, се тема од важен и сериозен интерес. Но и ние имаме обврска континуирано да грабиме искуство и знаење, да предлагаме квалитетни политики за решавање на нашите проблеми и жестоко да […]

Прочитај повеќе

Иднината што ја понуди СДСМ под превезот на „животот” е иднина само за функционерите на СДСМ и нивните блиски

Соопштение до јавноста Република Македонија нема иднина со криминалниот картел на СДСМ на Власт. Иднината што ја понуди СДСМ под превезот на „животот” е иднина само за функционерите на СДСМ и нивните блиски кои секојдневно се вмешани во криминал и корупција. Тоа всушност е нотирано и во извештајот на ГРЕКО, а за жал го виде […]

Прочитај повеќе

За криминалните скандали на владата на СДСМ ќе има одговорност кога правосудството ќе се ослободат од канџите на Заев

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Лажни вести се ветувањата за европска иднина додека се краде “на ангро”; додека ГРЕКО констатира видна корупција и криминал. Повторно Пи-арот на власта застана во одбрана на корупцијата во своите редови, заштитувајќи ги “незаменливите”, […]

Прочитај повеќе

Со корупција и криминал, за која известуваат сите светски медиуми не се оди во ЕУ

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Јован Митревски Со корупција и криминал, за која известуваат сите светски медиуми не се оди во ЕУ. Со нефункционални институции, кои не можат да спроведат и едно обично прскање против комарци сме заглавени длабоко  во  минатиот век. Република Македонија не може да оди напред со СДСМ […]

Прочитај повеќе

Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Македонија во изминатата година

Соопштение до јавноста – реакција на видео обраќањето на Драган Тевдовски Граѓаните од Тевдовски очекуваат одговори каде завршија стотиците милиони евра со кои ја задолжија Република Македонија во изминатата година. Тевдовски и Заев не можат да се кријат зад најава за наводна алатка за транспарентност. Јавниот долг за првпат во историјата на државата надмина 5 […]

Прочитај повеќе

Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на СДСМ и Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на сметка на осиромашување на граѓаните! Незаменливоста на тимот на Зоран Заев, предводникот на правосудните реформи, аболициран и помилуван за два криминално […]

Прочитај повеќе

Со Зоран Заев и неговите луѓе нема иднина Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Иднината која ја нуди СДСМ веќе ја видовме, таа се вика криминал, хедонизам и аболицирани политичари. Иднината за која збори СДСМ се криминални иновации каде народни пари се претураат во фирмите на вицепремиерот, пратеници од власта, советници на премиерот. Иднината која ја нуди СДСМ се крвави […]

Прочитај повеќе

Најгоре