ПРЕС ЦЕНТАР

Мицкоски до оние врз кои власта врши притисок: Да не се плашат, деспотот е на колена, тие што притискаат ќе одговараат

Во вечерната емисија на ТВ Алфа, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи порака до граѓаните да не се плашат. -Деспотот е на колена знаеме кои се тие што притискаат, ќе одговараат, рече тој. Мицкоски додаде дека на дневна основа добива десетици сведочења од страна на администрацијата дека врз нив се прави жесток притисок […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Победува ВМРО-ДПМНЕ, само изборен фалсификат и инженеринг може да ги спаси од пораз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во телевизискиот дневник на Алфа телевизија вечерва од Охрид порача дека на изборите ќе се случи она што е секојдневие во Република Македонија, а тоа секојдневие ќе биде потврдено на 5 мај, победува ВМРО-ДПМНЕ, победува Гордана Силјановска Давкова за претседател на Република Македонија, победува Митре овде во Охрид како градоначалник на градот […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме

Младите се нашата иднина, за нив вреди да се бориме, порача вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој е во посета на Охрид, каде оствари дружење со младите, за кои вели дека, ќе ги донесат промените после 5 мај.

Прочитај повеќе

Мицкоски: Во Охрид ВМРО-ДПМНЕ ќе забележи двојна победа, Митре за градоначалник и Гордана за претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на населбата Видовишта во Охрид. На средбата тој истакна дека се наоѓа во победнички Охрид , а кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник Митре Милошевски ќе биде идниот градски татко, бидејќи тој е изборот на граѓаните. Во него вели тој граѓаните препознаа честит човек, домаќин, работлив, срдечен […]

Прочитај повеќе

Јанушев до граѓаните: Да се избориме на 5-ти мај за правда за Македонија, од Вашиот глас зависи иднината на нашата земја!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, испраќа неколку пораки во пресрет на изборите кои ќе се одржат во недела. 5-ти мај е денот кога треба да покажеме од каков материјал е нашата организација која во себе, не заборавајте, ги носи идеалите на илинденците, беше основата на која се повикуваа партизаните, активно учествуваше во борбата за […]

Прочитај повеќе

Мицкоски: Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување

Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Да го дадеме својот глас за правдата и правото, за Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, истакна тој.

Прочитај повеќе

Стојановски: Да излеземе масовно во недела и да покажеме дека се уште веруваме дека правдата ќе биде еднаква за сите

Не дели уште малку време до вториот круг каде ќе треба да се избере наредниот претседател на Република Македонија. Во првиот изборен круг ние јасно ја деклариравме нашата волја и Гордана Силјановска Давкова победи со 2 илјади гласови разлика, вели Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ. -Останува на нас да ја потврдиме таа победа и јасно да […]

Прочитај повеќе

Мисајловски во посета на Чаир: Заеднички со верба одиме на победа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир. -Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка на Република Македонија, професорката Силјановска. Поразговаравме со граѓаните, го слушнавне нивното мислење и заеднички со верба одиме на ПОБЕДА, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Прочитај повеќе

Криминалот на Заеви метастазира како канцер во државата и откако дојдоа на власт освен личниот интерес и бизниси друго ништо не работат

Интегрален текст од изјава за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Се наоѓаме пред економската зона Сачево, економската зона која што беше најавена помпезно од Зоран Заев пред 10- тина години каде што Зоран Заев ветуваше 16 фабрики и вработувања за над 2.500 илјади, односно 5.000 нови вработени струмичани и […]

Прочитај повеќе

ДКСК да испита како Заев стигна до имот вреден неколку милиони евра и да ги испита случаите со „Глобал“ и „Поткуп“

Одговор на новинарски прашања на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Прашање новинар: ДКСК објави два предмета за Христијан Мицкоски, едниот за хидроцентралите другиот кога бил именуван за  директор на АД ЕЛЕМ, а во истиот момент бил и советник на Груевски, и второто за вработувањата на роднини на Јанушев и на Милошоски? Одговор:  Ја поздравуваме експeдитивноста […]

Прочитај повеќе

Најгоре